| Daniela_Simo_1992 a întrebat:

De ce top coat ul pentru oja semipermanenta ramane lipicios si neuscat chiar si dupa ce folosesc lampa pentru a usca unghiile? Aprox 3 minute

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pentru ca stratul este foarte gros!

| Violleta2022 a răspuns:

Uitasem sa-ti spun, intai se apica PRIMERUL si se usuca la lampa UV, dupa care se aplica primul strat de oja, iarasi se usuca, al doilea si iarasi se usuca cu lampa UV.
La urma se da cu TOP COAT si se usuca din noua.
Straturile se dau foarte foarte subtiri si se usuca 2-3 minute la lampa UV.
Sfaturi complete ai aici:
http://blog.sisicosmetice.ro/......ica/aId-21

http://www.totulperfect.ro/blog/cum-se-aplica-oja-semipermanenta-gel-lac/

| Alinadogaru a răspuns:

Buna. Stie cineva daca baza de la oja semipermanenta se intareste complet in lampa? Adica imi dau un strat de baza si chiar si dupa 4 minute in lampa nu este intarita, daca pun degetul pe unghie se lipeste si ramane urma pe el. Nu stiu daca este normal sa ramana asa sau este ceva in neregula. Oja si finish-ul se intaresc in aceeasi lampa dar baza nu.
Multumesc