| rafaelita14 a întrebat:

De ce uneori ni se pare ca toata lumea ne tradeaza? cu toate ca stim ca nu e asa nu mai avem incredere in mineni... oare de ce?big grin

10 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Pentru ca asa e binehappy
Sa nu ai incredere in nimeni.Sa daruiesti mereu dar sa analizezi bine si rational ce primestiwinking

| Silvia a răspuns:

Pentru că în general lumea este rea, fiecare este pentru el.Trebuie să treacă o perioadă până să poţi avea încredere în cineva.
Suntem neîncrezători tot din cauza noastră, oamenilor le e teamă de oameni.

| Yang a răspuns:

Daca nu avem incredere un pic din vina ne apartine. Unii ne-au tradat increderea, si e greu sa mai poti avea in urmatorul pentru ca ne asteptam sa ni se demonstreze ceva ca putem avea incredere si multi se plictisesc de demonstrat, alteori suntem noi care gresim oricate dovezi am avea tot mai credem ca cineva tot minte.Toata lumea minte nu face nimeni exceptie, niciodata nu vom avea incredere totala in cineva deci gasim o cale de mijloc.Nu esti singura care se simte in acest fel, e o stare trecatoare important este sa nu te descarci pe cei care nu merita.

| bebytzza_9352 a răspuns:

Pentru ca uitam sa avem incredere in noi, avem impresia ca totul face parte dintr'un decor amagitor...
trebuie sa stii cum sa stergi din gandul tau tot ce este trist si rau sa intorci timpul in trecut sa nu mai faci ce ai facut doar asa vei depasi anumite momente si vei reusi sa o iei de la capat fara nici un fel de teama happybig grin

| ana1234 a răspuns:

Eu am avut de curand o mare cearta cu jumatate din planeta pe motivul ca un tip m-a luat de gat de fapt in brate si prietena lui s-a hotarat sa bage de la ea incat sa nu mai vorbeasca nimeni cu mine. drept e ca din cauza mea s-au despartit.si prietena mea cea mai buna exact atunci s-a hotarat ca nu mai vrea sa fie prietena cu mine pe motiv ca m-am schimbat.eu nu mai am incredere in mineni.

| alinaWalina a răspuns:

Buna. In ziua de astazi rar mai poti avea incredere in cineva. Rar mai gasesti o persoana care sa iti fie prieten/a cu adevarat. Chiar daca este trist acesta e adevarul.
Eu pun la incercare de o mie de ori o persoana, inainte de a avea incredere in ea.
pa pa:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oricine mai este deprimat! in acele momente trebuie sa te descarci!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil ca avem o stare nasoala.
de exemplu eu cand am o stare nasoala, ma doare capul sau sunt trista, am impresia ca nimeni nu-mi e alaturi si ca toti sunt departe, desi nu e asa deloc.
Nu se poate numi depresie, doar o stare trecatoarehappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vine sfirsitu lumi...

| viorelutza a răspuns:

Da asa este...in ziua de azi nu poti avea incredere totala in nimeni, chiar daca iti doresti sa ai incredere.Eu zic sa acordam incredere, dar pana la o anumita limita.