| denymoldovan a întrebat:

De ce vrem sa fiim ceea ce nu suntem?

8 răspunsuri:
pupimik
| pupimik a răspuns:

Ca sa fim placuti de cat mai multa lume. E in firea omului sa faca asta.

regis
| regis a răspuns:

Pentru ca ceea ce suntem... suntem deja, deci nu mai are sens sa ne dorim asta. Oricine isi doreste sa evolueze.

| anonim a răspuns:

Pentru ca nu avem propria noastra personalitate.

| jani a răspuns:

Daca te referi la cei prefacuti...atunci...cred ca o fac pentru a fi mai interesanti pentru cei din jurul lor...sau o fac pentru a-si atinge un anume scop... Dar mai sunt si cei care vor sa evoluieze...sa-si depaseasca conditiia... iar atat timp cat face astea prin propriile forte...respectul meu... iar celor prefacuti...dezgustul meu...

| Teardrop:] a răspuns:

Pentru ca nu avem destula incredere in noi.sau poatem suntem plictisiti si vrem alt ceva.

| dance4life a răspuns:

Se pot numi scopuri, vise, dorinta de a evolua, nemultumirea de sine, lupi deghizati in oihappy la unii le iasa...la altii nu

| simpluEu. a răspuns:

Pt ca unele persoane vor sa para mai interesanti...sau poate nu le convine statutul in care se afla.

| loredanarotariu a răspuns:

Nu toti vrem asta.