| Corinne a întrebat:

De curand am intrat oarecum in gasca de prieteni a prietenului meu.asta fiindca suntem impreuna... cel mai bun prieten al lui are si el o relatie cu o fata. Dar simt ca fata respectiva nu ma suporta.am observat ca se uita cam urat la mine atunci cand sunt cu ei (prietenul meu, cel mai bun prieten al lui si iubita sa ) .nu vreau sa apara certuri sau sa afecteze si relatia noastra in vreun fel.

Va rog ajutati`ma cu un sfat cum as putea sa ma pun bine pe langa aceasta fata.nu vreau sa existe certuri sau ura intre noi.mentionez ca este mai mare decat mine cu doar un an. iar prietenului meu, mie teama sa-i spun asta ca nu cumva sa fie mai rau decat este.

8 răspunsuri:
| Annitu a răspuns:

Nu o baga in seama...cum a zis si dianna..fi TU.winking

| albastrel a răspuns:

Hmm...eu nu pot fi falsa! nu ma suporta nu o suport si gata! deci te sfatuiesc sa nu o bagi in seama! pana la urma tu stai cu prietenul tau nu cu iubita prietenului prietenului tau! spune-i ca ti se pare ca prietena amicului sau nu prea te are la inima si ca nu stii de ce! el te iubeste si o sa fie bine!

si eu am patit ca prietena celui mai bun prieten al iubitului meu sa fie geloasa pe mine pentru ca eu ma inteleg foarte bine cu toti prietenii lor si pe ea nu o suporta nici unul! si de la revelion cand mai aveam un pic si ne luam de moate ca niste d-soare bine crescute ce suntem nu am mai vazut-o laughing

| Corinne explică:

O sa tin cont de tot ce mi-ati spus
Mersi mult kiss

| Dianna a răspuns:

Sau poate exista posibilitatea ca ei sa-i placa putin de prietenul tau. daca nu te sufera asa.cine stie.incearca sa fii cat mai naturala si nu o baga in seama daca e asa. poate vede in tine o posibila "concurentza"!

| buburuzzz a răspuns:

Ar trebui sa vorbesti cu prietenul tau! daca el nu va lua nici o masura atunci inseamna ca nu te merita si nu trebuie sa mai pierzi timpul in zadar cu el!

| simona_2554 a răspuns:

Incearca sa il faci sa inteleaga lucrul acesta, iar mai apoi fa-ti timp sa stai numai cu iubitul tau fara sa te simti "agresata"de privirile acelei fete

| maria91r a răspuns:

Acum cateva zile am fost si eu in situatia asta,,, si i-am spus prietenului meu ca stiu ca nu ma suporta si nici eu pe ea...si a pus-o la punct. a zis ca nu ii pasa lui de ea.si pana si prietenul lui cel mai bun(care era cu tipa)i-a dat drepatate...si dupa am aflat ca se comporta asa pentru ca era moarta dupa pr meu.in fine. daca ma pun sa povestesc nu mai terminlaughing

deci. sfatul meu este sa ii spui prietenului tau sa o puna la punct...pentru ca nu ai dc sa ii suporti mofturile.sau pur si simplu nu mai iesiti cu ei.

sper ca ti-am fost de folos! 1000000de pupici

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa se intalneasca ei doi, singuri, la un suc la o bere, voi va vedeti de prietenia voastra fara sa va mai intalniti cu ei, mi se pare mai rezonabil asa, ocrotesti si relatia ta si pe a lor.