| rateu a întrebat:

De la ce varsta poti sa stai singur acasa? Ma refer sa fie parintii plecati cateva zile de acasa si sa stai singur.

Răspuns Câştigător
| madsnap a răspuns:

De pe la 13-14 ani, cand iti trec nebuniile alea copilaresti gen fa casa haos impreuna cu prietenii sau esti destul de responsabil pentru a o intretine pana vin ai tai acasa (daca ai plante, animale) si nu uiti usa descuiata cand pleci de acasa. Deci cam de la inceputul adolescentei

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Depinde. Eu am ramas singur la 10 ani bunicii plecand la bai. Am ramas cu vaca, gaini si porci si am avut grija de ei.

| Niros19 a răspuns:

Poti sta singur acasa la orice varsta, nu are importanta

| OldSoul a răspuns:

Nu exista o asemenea regula, poti sa stai singur acasa si la 1 an si la 20 de ani...

| JustInsane112 a răspuns:

Indicat e sa ai cel putin 16 ani. Dar poti si de la o varsta mai mica.

| Honey30 a răspuns:

18 ar fi virsta cea mai indicata.