| Biencutza_Bianca_2000 a întrebat:

De la ce varsta se pot fac tatuaje sau pirsinguri?

Răspuns Câştigător
| EizaG a răspuns:

Tatuajele se pot face de la varsta de 16 ani cu acordul parintilor. Piercingul se poate face de la 14 ani, tot cu acordul parintilor. P.S: Unele saloane/persoane fac tatuaje si de la 14 ani, dar nu toate, majoritatea o fac de la 16 in sus. Bafta!

6 răspunsuri:
| Cloudless a răspuns:

Piercing, asta e cuvantul corect. De la ce varsta. hmm, pai de la 16 ani din cate imi amintesc. Nu o sa fi mai speciala sau ceva de genu asta, dar vei intra sigur intr-o anumita categorie.winking Iti dai seama singura care.

| Fatamuntilor a răspuns:

Eu zic de la 17 -18 ani.

| ywar a răspuns:

E zic sa renunti la ideea asta. Motivarea este foarte simpla.
1. E un teribilism specific varstei.
2. Daca te duci sa il faci la un salon din colt s-ar putea sa te alegi cu HIV, hepatita C si lista ar putea continua... eu ti-am spus 2 destul de serioase pentru a fi luate in considerare. Sfatul meu este sa "Nu".

| vocea a răspuns:

Pai oricand cu acrordul parintilor si dupa esti majora nu conteaza succes biancutzo

| ShadoWCrist a răspuns:

Daca esti minora iti poti face, insa cu acordul parintilor.Cand esti majora iti poti face oricand, fara acordul nimanui.

| 德尼莎 a răspuns:

Depinde la ce varsta te lasa ai tai laughing
In general unii adolescenti isi fac tatuaje de la 15-17 ani dar eu sunt de parere ca ati face un tatuaj se face de la varsta de peste 20 si totusi sa semnifice ceva important, nu ca altele am vazut pe unele ce isi faceau un fluture sau tribale bleax! nu le suport
Iar la piercing-uri mie mi se pare normal ca de la varsta de 14 ani in sus se pot pune dar depinde de loc.(si de parinti ca daca esti minor degeaba laughing}