| Andreea.:) a întrebat:

Deci.
am iesit azi cu un tip.
ma rog. e skater si e cu 2 ani mai mare.
in fine.
il cunosc de pe net. de pe hi5 mai exact.
iar azi am iesit pentru prima data.
dar fiind ca mai vorbisem pe mess, imi era familiar.
adica ma intelegeam bine cu el.
dar fiind ca de cand s-a terminat scoala am plecat in vacanta 2 saptamani. m-am hotarat sa ii iau si lui o mica atentie de acolo.
ei bine am ajuns acasa. si ne'am intalnit. i'am dat cadoul si m'a imbratisat[in semn de multumire.] dar apoi la plecare. a facut acelasi lucru. desi nu sunt sigura daca din acelasi motiv.
acum mai ies cu el joi. dar nu stiu ce ar trebuie sa zic. sau ce ar trebui sa fac ca sa ma apropii mai tare de el.thinking
ma puteti ajuta? :]
ce parere aveti?
funda.:X

Răspuns Câştigător
| dedesh a răspuns:

Il poti intreba daca i-a placut cadoul. discutati despre hobby-uri, despre orice.asa va veti cunoaste si mai bine.incetul cu incetul, il poti atrage si cine stie, poate veti fi cel mai frumos cupluhappy

nu conteaza varsta intr-o relatie.prietenul meu este mai mare decat mine cu 5ani si suntem impreuna de 2ani jumate, asa ca sa nu te ingrijoreze faptul ca e mai mare.

il poti pune sa iti arate niste schemehappysau chiar sa te invete sa mergi pe skateboard.fi tu insuti si totul va veni de la sine!

bafta! te pup!

2 răspunsuri:
| Messyhair a răspuns:

Eu, serios ca nu inteleg partea cu cadoul.
Cu ce ocazie i-ai luat cadoul?
Oricum foarte rau ai facut, pentru ca era prima intalnire.Nu cred ca este bine ce ai facut, dar asta e decizia ta.

La urmatoarea intalnire nu-i mai lua nimic si purtati conversatiile natural. Daca intr-adevar te place, o sa mai vrea sa iesiti.Nu are rost sa te straduiesti si sa mai dai bani si pe alte cadouri doar ca sa te placa. Dragostea nu se cumpara cu bani/cadouri.
Succes!

| Andreea.:) explică:

I'am luat un cadou din alta tara.
pentru ca asa iau eu la fiecare persoana cu care ma inteleg bine.thinking