| Nicoleta14200 a întrebat:

Deci, am visat ca bunica mea decedata a venit acasă la părinții mei ca era bolnava, dar eu nu am văzut-o deloc in vis si dupa eu am mers la ea acasă si aveam impresia ca e cineva cu mine acolo. Când am intrat in casa era mizerie si multa mâncare care era stricata si cu viermi, m-am pus sa fac curățenie si la un moment dat am auzit ceva afara si când am ieșit era un bărbat care mi-a spus,, seara faina’’ si o plecat, dupa am intrat in casa si erau becurile stinse si nu se mai aprindeau. Totuși mi-am continuat curățenia si am observat ca este becul aprins in camera de lângă, am stins becul si dupa a apărut o persoana vie care îmi spune ca,, de ce am stins becul ca ea era acolo’’, am intrat in camera dupa si acolo era curat si totul aranjat, nu era o camera din casa bunicii mele, dar simțeam ca ii o camera din casa ei, acolo am început, s-a făcut prin lucruri, nu știu ce căutăm dar am observat ca bunica făcea ea lumânări si ca avea multe făcute, erau colorate, dupa am văzut o poza cu o femeie pe care o cunoșteam in vis si in vis ziceam ca din cauza ei bunica ii bolnava si îmi amintesc ca aveam in vis si o pisica mica portocalie care era a mea.
Oare ce inseamna acesti vis?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu inseamna nimic, doar vise ciudate de noapte.
Da ceva de pomana, o bucata de placinta, un corn, orice poti cumapra si da cuiva, pentru pomana bunicii tale.

| dullcat a răspuns:

Nu inseamna nimic, probabil te-ai uitat la prea multe filme.

| lpavel a răspuns:

Ce te face sa crezi ca ar putea insemna ceva? laughing Acele vremuri cand se credea in vise si blesteme etc au apus demult!
Unii nu mai cred nici in Dumnezeu iar tu mai crezi in povestile babelor? Ca ele au zis acum 1000 de ani ca visele prevestesc ceva laughing dar de atunci si pana acum lumea s-a schimbat enorm, dar culmea ca se mai gasesc ametiti/te care au ramas in acea era primitiva laughing pacat!

| Miruna333 a răspuns:

Sunt vise de noapte, nu au vreo insemnatate.