| anonim_4396 a întrebat:

Deci, ar trebui sa incep cu inceputul. Am fost cu un baiat timp de o luna ( da stiu, este putin ) si apoi ne-am despartit. Nu m-a afectat prea mult despartirea, probabil ca nu tineam prea mult la el. Dupa despartire nu am mai vorbit o perioada. In perioada asta amandoi am avut o alta relatie. Dupa asta, am inceput sa vorbim din nou. ca prieteni. Apoi ne-am impacat, dar a fost o impacare doar de cateva zile. Ne-am despartit dar tot am ramas prieteni. Dupa 1 saptamana mi-a spus din nou ca ma iubeste etc. Ne facusem planuri sa mergem la strand, iar eu nu am mai putut. Mi-a spus ca nu s-a suparat, ca nu are nimic, dar, am vazut eu ca s-a schimbat felul in care vorbea cu mine. Acum nu mai vorbeste deloc. Chestia e ca abia acum mi-am dat seama ca eu chiar tineam la el ( da, cum se intampla de obicei observi cat ti la o persoana abia dupa ce o pierzi ). Credeti ca el a tinut la mine? Sau ar mai exista o cale prin care sa il fac sa vorbeasca din nou cu mine?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am trecut si eu prin asa ceva.happy 95% la felstraight face.
Nu stiu daca a tinut la tine prea mult, poate doar avea nevoie de companie la strand, ca na, e la moda sa mergi cu iubita ca sa te dai mare in fata prietenilor oh go on. Mi se pare stupid sa nu mai vorbeasca cu tine din cauza asta.
De ce nu il intrebi ce s-a intamplat cu el de nu mai iti vorbeste? Spune-i ca S-AR PUTEA sa sa mergi cu el la strand, doar ca sa vezi ce zice. Daca ii revine cheful de a vorbi, inseamna ca am dreptate si vrea o iubita cu care sa se laude.
Bafta!

1 răspuns:
| NoNameexd a răspuns:

E greu cu iubirea, te înțeleg.E ca și pojarul, cu toții trecem prin ea.Aici,problema este că baieții pun mereu orgoliul în fața sentimentelor.Deșii ei de fapt iubesc o fată,preferă să zică că nu fac lucrul acesta pentru reputația lor,ca să zic așa. Ești fată,și deșii nu fetele trebuie să facă primul pas,dacă întradevăr ții la el și vrei să te împaci cu el, luptă pentru chestia asta.Ști și tu vorba aia "Să nu renunți la ceva, care nu trece zi fără să te gândești", așa că lasă de la tine de data asta și spune-i să vă vedeți undeva și să vorbiți despre voi 2, și despre posibila împăcare! Sper că te-am ajutat, multă baftă!:*