| Ciocoloco22 a întrebat:

DEci de la un timp totul imi merge foarte prost si numai stiu ce sa mai fac, ajutati-ma!sadsad
1. Tatal meu a luat-o razna, a aparut o alta femeie in viata lui in afara d mama(intelegeti voi)
2.Cu mama ma cert non-stop ca de ce nu fac aia, si cand o fac nu o fac bine si certuri in fiecare zi cu ea
3.Prietenul meu s-a certat cu bunicii lui ( parinti lui sunt plecati in cipru si sta la bunici) si are un apartament in oras si vrea sa se mute impreuna cu fracsu care are 7 ani( el are 17) si de la un timp numai vorbim mai deloc, el mereu e cu treaba la apartament, eu am treaba ft multa (saptamana asta se marita verisoara mea si sunt domnisoara de onoare)nu am timp de el si atunci cand sunt eu mai libera are el treaba si tot asa numai avem timp d noi... Cand il sun nu imi raspunde ca are treaba, si cand ma suna el eu dorm ca sunt obosita ( el ma suna pe la 10-11). Aaa am uitat sa mentionez ca el sta la bunici la tara si eu stau in oras si deci avem o relatie la distanta, dar v-am zis vrea sa se mute in oras si acum cateva zile imi spunea ca a facut-o gandindu-se la mine si ca o sa fie mai bine pentru toti si etc. Deci mai scurt nici cu prietenul meu( cu care sunt de 4 luni) numai merge bine tinand cont ca noi vorbeam la tel 3-4 ori p zi si acum daca vorbim o data si cateva msj.
4.Eu am fost cam bolnavioara cand eram mica si doctorul mi-a spus ca nu am voie sa plang ft mult sau sa ma enervez pentru ca mi se face rau, din cauza la tot ce se intampla mie rau din ce in ce mai rau deci numai am putere nici sa ma ridic din pat( acum am leptopul in brate si scriu) ma simt mereu obosita, numai am chef d nimic, ba mai mult am ft multe ameteli si nu mananc deloc... E ft greu multumesc ca ati avut rabdare sa cititi tot, daca poate cineva sa ma ajute cu un sfat! Va rog sad!

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hei! În primul rând nu trebuie să disperi,pentru că mai devreme sau mai târziu totul se va rezolva. În legătură cu tatăl tău,ceea ce se întâmplă cu el în afara căsniciei,este strict problema lui şi a mamei tale. Înţeleg că sunt părinţii tăi şi că nu îţi place să vezi ce se întâmplă, dar lucrurile astea şi le pot rezolva doar ei. Dacă o înşeală pe mama ta probabil că relaţia dintre ei doi s-a răcit foarte mult.Nu trebuie să pui la suflet tu,ci lasă-i singuri pe ei să se înţeleagă. Sunt oameni maturi,prin urmare ştiu ce fac.

În legătură cu mama ta,încearcă să nu te mai enervezi pentru ce spune ea.Ştii cum se spune,zici ca ea şi faci ca tine.Încearcă să comunici cu ea deschis şi să-i spui că nu-ţi place să va certaţi atât.Că ar trebui să va înţelegeţi şi să te înţeleagă. Toţi greşim şi ea greşeşte.Poate şi faptul că tatăl tău o înşeală este un motiv pentru stările mamei tale. Dacă ea nu te înţelege, încearcă să o înţelegi tu.Să vezi unde e problema şi ce ai putea remedia.

În legătură cu prietenul tău, e de aşteptat ca de la atâtea probleme (ale tale şi ale lui) să nu mai vorbiţi atât.Ai spus că se mută în oraş pentru tine,deci asta ar trebui să-ţi dea de gândit. Ajută-l să treacă peste problemele cu bunicul lui şi aşteaptă să se mute în oraş. Sigur totul va reveni la normal.

Nu sta să-ţi plângi de milă singură,ci fă ceva. Pune mâna şi mănâncă, mergi la doctor şi spune-i cum te simţi. Îţi va recomanda ceva ce te va face să te simţi mai bine.Ai încredere, vei trece peste.Nu uita că şi după cea mai lungă, urâtă şi întunecată noapte, tot vine soarele dimineaţa. Baftă!

| WeBBsteR a răspuns:

Știu eu răspunsul. Nu îl primești pe Dumnezeu în viata ta. Dacă l-ai primi toate cele rele ar dispărea. Pocăiește-te. Stiu ca vi Use pare ciudat dar chiar asta e problema multor oameni crede-mă!