| BogdanVlad11478515883 a întrebat:

Deci, eu "aveam" un cel mai bun prieten, sa ii zicem asa, ne cunoastem de foarte mult timp, si eram foarte buni prieteni, dar el tot incerca sa imi faca "lipeala" cu o prietena de a noastra, cu acea prietena eu am facut sex, dar eram amandoi destul de beti, si am fost dusi de val amandoi... asta s-a intamplat cu cateva luni in urma, si acum vreo saptamana, am fost tot asa la o petrecere, ea a inceput sa se dea la mine, imi punea mana pe sanii ei, pe urma a inceput sa ma masturbeze si eu pe ea, asta se intampla intr-o camera separata in care eram doar noi 2, si am vorbit sa ramana intre noi, dar ea a doua zi a zis la toti prietenii nostri, printre care si "cel mai bun prieten al meu", care stia ca nu imi place de fata aceea, si ca tot ce am facut cu ea a fost la betie si ca nu am pus sentimente (eu nu stiam ca fetei aceea ii placea de mine sau ca a pus vreun sentiment, dar prietenul meu stia si nu mi-a zis) dar el in loc sa vorbeasca cu mine, el cand ieseam toti afara tot batea apropouri sa ne combinam si asa si el stia ca pe mine ma deranjeaza subiectul, si ca nu imi place sa imi spal rufele in public, dar tot continua. Atunci m-am enervat si am plecat, l-am blocat pe toate retelele de socializare si nu am mai vorbit cu el de atunci. El si-a cerut scuze de la mine, dar doar ca sa vin afara ca sa ma vad cu fata aceea si sa incerce iar sa ma combine cu ea. Din punctul meu de vedere l-am iertat de prea multe ori pe acest "prieten", si cand si-a cerut scuze si am vazut care a fost planul lui de fapt chiar m-a dezamagit. In concluzie : Cum i-as putea spune fetei, ca eu nu o plac sau ceva, si ca tot ce s-a intamplat intre noi, a fost doar la betie si atat... si ca daca stiam ca ea simte ceva pentru mine nu as fi facut asta niciodata, fiind ca imi era (si acum imi e cat de cat) prietena buna, si nu voiam sa pierd asta. Si cu "Cel mai bun prieten" ce sa fac dupa toate fazele astea? Sa ii mai acord a 1000 sansa? Sau sa pierd o prietenie de vreo 10 ani? Mie imi e ca daca ii mai acord o sansa, iar o sa isi bata joc de ea, si o sa ma enerveze mai tare. P.S. : Stiu ca e mult de citit, dar chiar nu mai puteam, si voiam sa ma descarc macar, sper ca am fost cat de cat coerent in scris, am scris exact cu mi-au venit gandurile. Multumesc anticipat pentru sfat

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spune-i fetei verde in fata!
Acest prieten al tau poate nu te merita daca face asa!

| cristiannvalentin a răspuns:

Spune-i ca nu l ierti daca mai face faze de genul si mai transmite i si ca ce e intre tine si fata aia ramane intre voi. happy poate daca ti ai mai facea si o iubita de care sa stie s ar opri de tot cu fazele astea