| mioara_7944 a întrebat:

Deci...imi place de un baiat si el la fel ca am aflat de la o prietena. dar de fiecare data cand el ma intrebada daca il plac.eu zic ca nu. si prietenei mele ii zic la fel. voi ce ziceti sa fac? sa-i spun?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gândeşte-te că nu ai nimic de pierdut dacă îi spui, ba chiar poate vei avea de câştigat, dacă te mai întreabă spune-i că îţi este doar simpatic, dacă începe să te tachineze spune-i că nu te afectează vorbele sale. Fii mai drăgăstoasă cu el, şi spune-i şi prieteni tale că îl placi, căci aşa poate va trage sforile şi vă veţi alege cu o relaţie frumosă happy
Nu te mai ascunde aşa pentru că mai târziu vei regreta, de ce să nu îi spui, cine ştie poate şi el te place, şi îi e frică să îţi ceaă să fii cu el pentru că tu îi spui c nu îl placi şi îi este frică de un refuz, am păţit şi eu asta, şi a ieşit bie până la urmă. Dacă eşti timidă, dă timiditatea la o parte, şi cucereşte-l. Deci răspunsul este da, spune-i happyMult succes, şi zi de zi să ai o zi frumoasă.

5 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Daca te mai intreaba odata spune-i ca il consideri dragut. Daca lui ii place de tine va duce discutia spre un subiect in care sa iti propuna sa fiti impreuna. Nu renunta la sansa asta daca stii ca te place. Ar fi pacat.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Daca stii ca si el te place nu vad de ce il ocolesti, poate se plictiseste si o sa caute pe altcineva si atunci o sa iti para rau.

| JeSa a răspuns:

Buna! pai daca tu consideri ca ai avea sentimente vizavi de el, ar trebui sa-i si recunosti acest fapt. P. S In cap nu ti se va da, ba din contra vei fi apreciata (banuiesc)si multumita, dezinhibata.Esti timida(nu trebuie)? Nu e timp de pierdut!
Succes!

| albastrel a răspuns:

Normal. spune-i! sau vrei sa pierzi sansa sa fii cu el?

| ÅñdRa a răspuns:

Spune-i ce crezi si ce simti, si nu mai sta sa te gandesti mult ca poate il pierzi