| g3orgy a întrebat:

Deci.sa zicem ca am o mica problemuta ...de 5-6 luni ...se tine un vecin de la mine de pe strada. ii place de mine. se "da" la mine .am discutat de foarte multe ori. i-am zis ca nu-s interesata dar el continua sa nu ma lase in pace nu stiu ce sa mai fac in plus de 2 luni ma suna cu numar privat mi-am schimbat numarul de 3 4 ori si el tot il afla .si imi zice ca intr-o zi o sa-l iubesc si eu (pe naiba). l-am ignorat nu am mai vorbit cu el 2 saptamani aproape si atunci a devenit mai insistent ca ii era dor de mine... a aflat la ce ora ies eu de la scoala si vine la mine la scoala... cica sa ma conduca acasa crying((((((((( ce sa fac? helllpppp ca m-am saturat x(angryangryangryangry

9 răspunsuri:
mariana
| mariana a răspuns:

Este si el coleg cu tine sau este mai mare?
Eu iti zic sa incerci sa te intalnesti cu ceva prietene si asa sa mergeti de la scoala ori sa pleci de acasa. Daca nu vrei sa vorbesti cu el, cu delicatete trebuie sa-i spui acest lucru, pentru ca, daca este cumva vreun obsedat, poti avea probleme. Daca iti este intr-adevar vecin, poti apela si la sfatul parintilor tai care vor gasi o solutie de a te scapa de aceste insistente care te fac sa te simti deranjata. Poti insa sa-l observi si tu ce fel de baiat este si daca intr-adevar este un baiat cuminte si care tine la tine, il poti trata cu respect si poti sa-i spui ca puteti fi doar prieteni. Te vei descurca in raport de cum se vor evolua lucrurile. Mult succes.

| deejayra a răspuns:

Ia-l pe tatutzu de mana sa il alerge vreo 3 ture de cartier

| ForeignO a răspuns:

Cheama-i pe parintii tai si mergeti impreuna la politie. ASta se numeste ''Hartuire''

Răspuns utilizator avertizat
| simona_2554 a răspuns:

Vad ca problema e cat se poate de serioasa, eu te sfatuiesc sa vorbesti cu parintii tai despre asta, iar ei sunt sigura ca pot sa te ajute pentru ca au o varsta si stiu cum sa-si apere copilul! ai mare grija de tine

| adytzzkiss a răspuns:

Fa o plangere la police...

| g3orgy explică:

Este mai mare cu 2 ani si nu nu este coleg si nici macar nu suntem in aceeasi scoala

| g3orgy explică:

Moah daca bag si parintsi sigur va fi mare circ subiect de barfa in fine am sa incerc sa rezolvwinking mersi pentru sfaturi :d

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci sa zicem