| Biank_8453 a întrebat:

Deci...sunt in clasa a 12-a si maine fac poza pantru tabloul scolii. Cum sa imi fac parul? Am placa si ma gandesc sa mi-l intind dar nu vreau sa para totusi asa "lins", lipit de cap. Cum sa fac sa imi stea mai rebel, mai cu volum? Am un par moale si nu prea imi sta ca lumea.Parul imi este destul de lung. Exclud ideea de a merge la coafor. e doar o poza! Astept pareri, sfaturi big grin

2 răspunsuri:
| AlexTm a răspuns:

Baga cat mai mult volum in el o sa arate foarte bine si lasa-l la varfuri putin buclat asa arata cel mai bine tongue parerea mea laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti recomand ceva de genul asta:
http://www.starshiners.ro/......y-red.html
mie imi iese atat de bine chestia asta si fara vreun fixativ, si imi place. evident poate nu „impartasim" aceleasi gusturi, dar ti-am dat o idee
sau
http://www.starshiners.ro/......black.html si asta imi iese bine, nu m-am inspirat de nicaieri, dar le-am vazut pe astea in dreapta (la reclama) si m-am gandit ca poate gasesc ceva care sa imi placa si sa-ti dau o idee. dar pentru asta iti trebuie ondulator. eu am parul cret de la mama natura si suvita-breton o indrept cu placa

mie cel mai mult imi place sa imi fac o amestecatura de par drept cu par ondulat.

daca vrei sa iti faci o coafura cu par ondulat, il poti uda putin de tot, foarte putin, sau te uzi pe mana si ungi suvite mai mari de par si apoi le legi in coculete mici. le lasi asa pana dimineata. eventual dai si cu putina spuma dupa ce ai dat cu apa. insa nu da numai cu spuma, ci si putin umezit cu apa ca sa arate flexibil, nu batos. Sau cand il desfaci, sau l-ai terminat de cuafat dai cu putin fixativ(daca ai).
nu prea ai spus cat de lung e parul, sau daca ai prefera mai degaraba o coafura cu parul dezlegat, sau prins in diferite moduri. Pentru volum incearca sa te apleci cu capul in jos si ia-ti putina spuma pe maini (daca ai) si treceti mainile de jos in sus prin el, fa asa de cateva ori la baza firului de par nu spre varfuri, apoi ridicate. nu stiu cum sa iti explic mai bine, dar cred ca ai inteles.