| Baias_Adriana_1998 a întrebat:

Deci. Trec printr-o perioada grea si iubitul meu nu prea ma sustine.Adica e cam paralel cu ce patesc si nu se prea implica. Imi zice sa fac cum cred eu ca e mai bine. Insa nu prea simt sa ajute. Adica mi s-ar parea ok sa imi dea niste sfaturi.Si Cand plang sau ceva imi zice doar mno ce ai patit si cam atat nu incearca sa ma calmeze sau ceva. Sunt singura momentan. Adica nu am bff sau ceva. Atata ca sunt cu el de o luna. Il iubesc nu vreau sa il pierd dar parca comportamentul lui cu mine e cam-cam.

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Ori nu prea e interesat de tine ori nu știe să consoleze sau ce să te sfătuiască

| Violleta2022 a răspuns:

Schimba-l! Daca nu-i sensibil si nu-ti este alaturi, poate nu-i interesat de persoana ta.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Dar nu ai dat atat de multe detalii despre acea problema, adica... poate are dreptate nu? Nu putem lua de bun tot ce spui.

Pe langa asta, ai dreptate, nu este frumos sa faca asa, mai ales daca nu te simti tu bine. Dar exista fel si fel de oameni, mai ales intr-o relatie de o luna. Dar voi stiti ce vreti de la viata, unul de la celalalt. Vorbeste cu el despre asta, o persoana pe care o iubesti cu adevarat, si ea te iubeste cu adevarat, ar trebui sa te sustina si invers de altfel.

| Andreeush a răspuns:

Dacă ești cu el de o lună nu văd ce pretenții mari ai putea avea de la el.

| Leo54 a răspuns:

Din cate ai spus tu, pare ca nu este interesat atât de mult de tine, ca iubita. Pana la urma, un iubit trebuie sa fie si un prieten, sa te consoleze, sa fie acolo cu tine la nevoie, sa te sprijine moral. Incearca sa il întrebi de ce este asa rece in atitudine. E posibil sa treacă si el printr o perioada mai ciudata sau a intervenit monotonia si plictiseala pentru el, in relație cu tine.