| scump3tea a întrebat:

Deci, va rog fiti buni si ajutati-ma iar eu va voi rasplati cu fundita! Deci cu 4 luni in urma i-am spus unui baiat!(Andrei) ca il iubesc. El mi-a spus ca ii pare rau dar el nu ma iubeste.Acum au trecut 4 luni si cu o saptamana in urma a inceput in fiecare zi pe mess sa imi scrie buna ce faci? Vorbim si la scoala dar doar ne salutam( eu 13 ani, el 15 pe 1 iunie)dar vreau sa va spun si ca noi doi am fost parteneri de dans la vals, si nu vobeam deloc, mai ales dupa ce i-am spus ca il iubesc.Si astazi la scoala prietena mea cea mai buna a spus ca cind a fost cu el in excursie sau jucat dea adevar sau provocare si ea l-a intrebat pe cine iubeste si el nu vroia sa spuna si ea l-a intrebat la ureche daca de mine, si el a spus ca da.Chiar si acum vorbim pe mess dar nu imi scrie nimic ca ma place sau ceva de genul asta, dar deja ne cunoastem ce e asa de greu? Si mentionez ca el avea o perioada ca nici nu il interesa de mine si acum la scoala face ce face si se uita la mine. Ce sa fac? Sa astept sa faca el primul pas? Daca il voi intreba eu cred ca voi parea o pitipoanca.Sa fiu mai indiferenta? Si nu as vrea sa il pierd in aceste patru luni, i-am aratat indiferenta, dar in inima il iubeam si in aceste patru luni nu mia mai placut de nimeni, si multe fete il iubesc dar el nu le atrage atentia.

Răspuns Câştigător
| CrazyTeenager a răspuns:

Daca i-ai spus odata sentimentele tale pentru el si ai fost respinsa, si a trecut destul timp de atunci, ma mir ca nu ai renuntat la ideea ca nu puteti fi impreuna. Acum daca tot doresti o relatie cu el, in nici-un caz sa nu faci tu "primul pas" din nou, ar fi o greseala, nu asa ai facut si prima data si te-a respins? Lasa lucrurile sa decurga de la sine, incetul cu incetul, nu te grabi, stii deja ca el este atras de tine, dai si lui putin timp, si cu siguranta va face pasul acela.

6 răspunsuri:
| Ralluca25 a răspuns:

Mai bine nu ai face tu primul pas la`i facut odata si te-a respins mai bine asteapta sa vezi iti spune sau nu iti spune ca te place.
daca nu iti spune nici tu nu ar trebui sa spui ca inca ti la el si iti doresti o relatie cu el.
nu te grabi toate la timpu lor. tongue

| mdany a răspuns:

Pai la 15 ani ai lui nu prea stie sa iti arate sentimentele fata de tine vad. Oricum normal asa ar trebui ca baiatul sa faca primul pas si daca fata e de acord atunci pot continua impreuna.Acuma daca esti inflacarata dupa el poti face tu primul pas dar eu stiu.Lasa-l pe el sa faca asta.Tu doar asteapta, momentul optim.

| Laura1102 a răspuns:

Atunci cand spui cuiva Te Iubesc dar acela ati spune ca nu simte nimic pentru tine.cu timpul poate incepe sa te priveasca cu alti ochi pentru-ca nu sar fi gandit vreo-data in felul asta la tine dar poate dupa ce iai spus s-a gandit mai mult la tine.
Nu-i fi indiferenta si nici nu te da la el comportate normal
si daca ti se vad sentimentele nu incerca sa le ascunzi pentru ca asta este adevarul si trebuie sa-l asumi
Comporta-te normal si totul o sa fie bine
Daca si el te iubeste o sa-si faca curaj pana la urma urmei si o sa-ti spuna dar daca nu nu face tu primul pas
Si daca a inceput sa vorbeasca in fiecare zi cu tine pe mess este un semn bun

| AL3XandraAnndreutza a răspuns:

Sincer,cred ca dupa ce baiatul acela te-a refuzat odata, sentimentele i s-au schimbat ...in bine! Uite,poate incearca sa-ti mai dea o sansa,si de cand se uita dupa tine la scoala, si de cand vorbiti pe mess, poate si-a facut o impresie despre caracterul tau si ca esti o fata super sia inceput sa te placa.Adevarul este ca nu ti-a zis in fata,ca sa fi sigura,dar totusi,prin ceea ce imi zici ca face, el totusi emite niste semnale, care te "informeaza" ca esti fata de la orizont.Eu ti-as sugera sa il intrebi daca te place,astfel ca ar trebui sa vorbiti pe mess,adica,stiu si eu,acolo ai libertatea de exprimare de partea ta,si mai ales ca poti sa il intrebi ce vrei. Poti incepe conversatia prin a-i spune:"buna.Ce faci? Uite,as vrea sa lamurim lucrurile intre noi doi,adica vreau sa stiu un lucru,si daca mi-l zici sincer,cu atat de bine." Acum depinde de cum va reactiona el,astfel de noutati ii sperie pe unii baieti, altii ar putea fi ceva mai indiferenti, si totusi implicati in discutie.Succes! P.S.:FuNdiTsA?
winkingwinkingwinking

| Ioana_4187 a răspuns:

Pai daca il iubesc fetele logic ca le atrage atenita... vrei sa spui ca nu le baga in seama...pai eu zic sa astepti ca el sa faca primul pas,tu ai incercat o data si el te.a refuzat,asa ca e mai bine, zic eu, sa fi putin indiferenta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai.poate este timid si nu stie sa te abordeze.incearca sa aflii daca i place de cineva sau doar de tine...nu stiu exact dar nu trebuie sa-i spui tu direct ce simti pentru el mai bine aflii de la el daca chiar t eplace.cu timpul o sa-ti dai seama