| lil_2808 a întrebat:

Deci vreau sa stiu de la ce varsta se poate epila pe zonele intime. Vreau sa spun ca mi-a venit ciclu de aproape un an si dela nah`...
SI cu ce?

7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Poți să te faci la cosmetică cu ceară, este mult mai igienic și mai curat și mai fin.
Vârsta poate fi admisă atunci când există păr pubian și se dorește îndepărtarea lui.
Pa, pa.

| daniDeeDee a răspuns:

Eu ma epilez cu epilatorul, pe o mare parte a corpului (sub brat, piept, burta) jale mare laughing ...si cu lama toata partea de jos. happy

am aproape 19 ani. happy

| Smarandica a răspuns:

Buna.
Te poti epila cu lama. dar s-ar putea sa te iriti.Eu te sfatuiesc sa folosesti crema depilatoare de la Veet sau chiar Farmec.
Sper ca ti-am fost de ajutor.

| oleee a răspuns:

Te epilezi de cand iti da parulstraight face cu lama sau cu cremahappy (eu ma epilez pe tot corpul si am 17 ani...)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna. Eu zic sa te epilezi din moment ce ai par pubian, nu depinde de varsta. Iti recomand ceara calda pentru ca efectul e de lunga durata si vei avea pielea ca de bebelush... Sa sti ca mai dureros e prima data.
Apoi e chiar okwinking. Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da te poti epila dupa 12 ani in zonele mai intime

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

buna am si eu o intrebare daca nu ti-a venit ciclu dar ai par mult peste tot ar trebui sa te epilezi?