| Loveeeeeeeeeeeeeeeeeeee a întrebat:

Definiti cu cuvintele voastre urmatorul termen DEPENDENTA. Dau Funda + Voturi.

2 răspunsuri:
| macintosh a răspuns:

Dependenta= innebunit dupa un lucru, a face orice pentru un lucru.
În trecut aşa vicii ca fumatul, alcoolul, pornografia erau numite deprinderi rele, ruşinoase. Toate aceste deprinderi sunt numite dependenţă. Dicţionarul explicativ al limbii române ne dă o definiţie foarte clară la ceea ce este dependenţă. Dependenţă înseamnă, situaţia de a fi dependent; stare de subordonare, de supunere...(bun?)

| macintosh a răspuns:

Bat dupa ceva, fixat pe un lucru de care nu te poti lasa.