| AnonimDedicat a întrebat:

Din ce se da bacul la subiectul 3 anul asta? Am vazut ca cica s-au mai adaugat cateva opere, astea is toate? Mihai Eminescu – Luceafărul și Floare albastră
Ion Creangă – Povestea lui Harap-Alb
Ion Luca Caragiale – O scrisoare pierdută
Ioan Slavici – Moara cu noroc
George Bacovia – Plumb și Lacustră
Mircea Eliade – Maitreyi
Lucian Blaga – Eu nu strivesc corola de minuni a lumii
Tudor Arghezi – Testament și Flori de Mucigai
Ion Barbu – Ryga Crypto și lapona Enigel
Mihail Sadoveanu – Hanu Ancuței și Baltagul
Liviu Rebreanu – Ion și Pădurea Spânzuraților
Camil Petrescu – Ultima noapte de dragoste, întâia noapte de război și Patul lui Procust
George Călinescu – Enigma Otiliei
Ion Pillat – Aci sosi pe vremuri
Nichita Stănescu – Leoaica tânără, iubirea... și În dulcele stil clasic
Marin Sorescu – Iona
Titu Maiorescu, Costache Negruzzi, Alexandru Lăpușneanu și Eugen Lovinescu

1 răspuns:
| Hyperion7 a răspuns:

Nimeni nu îți poate garanta nimic, dar sunt șanse de peste 50% sa cadă iar harap alb, având în vedere că la simulare a căzut.
Baftaaa!