| valeeExpress a întrebat:

Diploma de participare la o olimpiada nationala te ajuta cu ceva? Dar cea la o olimpiada de limba straina? Si care este diferenta intre un premiu castigat pe tara si doar diploma de participare?

3 răspunsuri:
| Ionutzu0077 a răspuns:

Poi diploma de participare o da la toata lumea care participa iar diploma pe tara o castigi doar daca prinzi locul 1 2 si 3 si pe langa diploma si premii in banii "etc" este o diferenta intre ele. Uite uneori olimpiada nationala sau internationala te ajuta doar daca obtii locul 1 2 3 de ex poti castiga o bursa la o facultate sau diverse premii e bine sa participi la olimpiade si mai ales sa mergi cat mai departewinking

| pisicutaanonima a răspuns:

Nu te ajuta cu absolut nimic pentru ca aia o primesc toti participantii de aia ii zice diploma de participare happy

| BiancaFn a răspuns:

Din cate stiu eu, un premiu ( I, II, III ) la o faza nationala, se premiaza cu bani sau chiar cu o bursa la o facultate de specialitate. Diploma de participare nu cred ca te ajuta cu nimic, poate doar la dosarul tau personal.