| lemmon a întrebat:

Draga TPU, am nevoie de cele mai dragute sms-uri; status de craciun, de sarbatori. cele mai dragute iau funda:*. inca ceva: SARBATORI FERICITE!

Răspuns Câştigător
| Bubbles a răspuns:

Miros de cozonac, cadouri, prieteni dragi si familie: ingredientele unor sarbatori inmiresmate si colorate! Bucura-te de ele in ziua de Craciun! La multi ani!

2 răspunsuri:
| FataCuOchiiCaprui a răspuns:

Un ren cu nasul rosu, cum e fesul lu' Mosu’ si-un mos cu barba alba ce bate la ferestre Vine sa iti aduca o noapte de poveste.

In magica seara de ajun mii de ingerasi sa va inconjoare, ca in basmele copilariei noastre, cu fulgi mari la geam, cu mireasma bradului si aroma prajiturelelor din cuptor, clinchetul copilasilor cu par balai sa va imbalsameze casa, cadouri frumoase sa va astepte cuminti sub brad si dragostea sa va umple sufletul.

Mos Craciun e suparat ca-i de criza afectat,
Sania-i la inregistrat, taxa auto s-a triplat,
Renii banca i-a luat ca lizingu-i neachitat.
Si s-a dus la magazin sa ia cadouri din plin,
Si aici s-a incurcat ca visa n-au acceptat.

L-am visat pe Mos azi noapte, venea tare de departe cu un sac mare in spate sa aduca sanatate, deci asteapta-l ca el vine, dar acum este la mine!

Iata vine Mos Craciun, fara sanioara,
Un ren e bolnav nu-i zapada afara,
Dar in sacul lui are incarcate,
Sincere urari, multa sanatate
Doar belsug in casa si o viata frumoasa

Sa gasiti pe fiecare ramura a bradului implinirea viselor si cheia succeselor viitoare, iar MOS CRACIUN sa aduca doar pentru voi un sac plin. La multi ani!

SARBATORI FERICITE :X

Răspuns utilizator avertizat