| cutie_9629 a întrebat:

Dragii mei,

Acum o saptamana, eu si familia mea am fost vizitati de matusa mea din Canada. Dupa mai multe discutii pe care le-a avut cu parintii mei acestia au decis sa ne mutam in Canada. Intr-un fel chiar ma bucur ca au decis intr-un final dupa 5 ani in care au tot dezbatut problema asta, insa ma sperie un pic gandul de a ma muta la 8000 de km distanta de familie si prieteni. Ce-i drept am mai fost odata in Canada si am vazut cam cum sta treba, dar gandul de a merge intr-o scoala noua si o lume cu totul noua in care trebuie sa o iau cu totul de la 0 ma cam sperie tinand cont ca eu am fost la aceiasi scoala timp de 8 ani.
Va rog frumos sa imi dati si mie niste sfaturi. cum as putea sa ma integrez mai usor si cum sa imi fac prieteni mai repede.happy

3 răspunsuri:
| thegreatgatsby a răspuns:

Pai, odata si odata tot va trebui sa o iei de la zero cu lume noua si etc.
Iar in Canada viata e mult mai buna ca in Romania.
Eu una nu as mai sta pe ganduri si imediat as incepe sa-mi fac bagajul.

| yourloveisroxy a răspuns:

Pai in primul rand trebuie sa fi sincer/a si sa le spui verde in fata ca vrei sa iti faci prieteni si ca nu te intereseaza aspectul si chestiile de genu apoi roaga-i sa iti priezinte niste prieteni pe care ii stie sper ca te-am ajutat

| Cristianclt a răspuns:

Ba tapate in apa!