| anonim_4396 a întrebat:

Dupa parerea voastra care caracter e mai puternic la Metin? Argumentati!

Răspuns Câştigător
| BrokenAngel_2369 a răspuns:

Unde? Pe privat?
Daca aveai 65 pe ro trebuia să știi toată faza cu metinul, toate skillurile, ce are ăla în minus și în plus.
Eu la lvl 45 pe o șamaniță deja știam itemele pe derost fără să văd ce scrie pe ele, skillurile de la toate rasele pe derost +ce fac.
Mă rog, după cum ți-am zis mai sus nu contează rasa...de exemplu eu am bătut un sura bm cu șamanița mea dragonhappy.
Da uite cum se consideră:
-Caractere PvM(Player vs. Mob):Sura AM,Războinic Mental,Șaman dragon,Ninja lamă
-Caractere PvP(Player vs Player):Sura BM,Războinic Corp, Șaman Leac, Ninja arc
Astea sunt...ninja lamă e totuși 50% pvm și 50% pvp.
Mulțumită?

P.s:Acum am șamana 62 pe ro

8 răspunsuri:
| Bibuşca a răspuns:

Am avut si eu Saman pana in levelul 65

| Bibuşca a răspuns:

Daiana am avut levelul 65 pe metin united! Si ei te da de la 30 si e usor de facut pana la 65!

| Bubbchac a răspuns:

Toate sunt bune.Depinde acum cum vrei sa fi:
PvP":War Aura;Ninja Lama sau Arc;Saman Binecuvantare;Sura Magie Neagra
PVM:War Mental;Ninja Lama;Sura Arme Magice
Pentru a face level rapida alege Ninja pe lama deoarece poti sati faci Lure(sa stangi monstri multi cu arcul) si tie si altora

| BrokenAngel_2369 a răspuns:

M-ați omorât cu întrebările voastre despre metin2...fă-ți și tu un caracter care te atrage, nu există cel mai puternic există doar cel cu cea mai multă muncă!

| TheXFactor a răspuns:

Sura, daca vrei de duel, pentru. creskt waru!

| UnitedColors a răspuns:

Sura fiindca este foarte bun la crescut, cel mai bun la duel, gasesti lucruri foarte ieftine pentru el si este si cel mai interesant

| DenyDenisa a răspuns:

Poti alege dupa gen si stilul tau de lupta,dupa parerea mea razboinici sunt cei mai buni pentru ca au putere mare si cresc repede la nivel,dar ninja au agilitate mare.DAR depinde si de punctele acordate fiecarui caracter. Daca vrei sa accepti sfatul meu, ia-ti un saman si crestel doar la viata asa nimeni nu te invinge doar ca ai de muncit cu el, Succes!

| QueenCalysa a răspuns:

Sura,pentru el are cere mai bune bonusuri si este cel mai puternic!