| Ale_4001 a întrebat:

E buna crema Clearskin de la Avon impotriva cosurilor?

22 răspunsuri:
| Marii a răspuns:

Produsele de la avon mi se par proaste, foarte proaste. Poti folosi zineryt, produse de la neutrogena sau garnier. happy

| Atotstiutorul a răspuns:

NU anticonceptionalele sunt cele mai bune impotriva cosurilor!

| T30D0RA a răspuns:

Pentru mine crema nu a avut nici un efect, dar lotiunea da. big grin

| OglindaOarba a răspuns:

Unii zic ca da altii zic ca nustraight face...depinde de tenbig grin...

| ☻☆Diana☆☻ a răspuns:

NO!
Cel putin la mine nu dispare nimic rolling eyes
Eu folosesc gelul Garnier 3 in 1 (gel, exfoliant si masca)
Deh, ce-i bun la unu nu merge neaparat si la altusad

Răspuns utilizator avertizat
| babyblue_8473 a răspuns:

Nu. Mie nu-mi place, nu are niciun efect straight face.

Mai bine incearca Zineryt, il gasesti la farmacie, nu costa mult.
Eu il folosesc de aprox. 6 luni si de atunci nu mai am niciun cos.
Bafta! :*

| Allegria a răspuns:

Depinde de ten
de exemplu eu am folosit si de la avon si de la vichy, garnier, pe baza de plante
si tot nimicsadimi par multe la menstruatie apoi dispar(dar nu in totalitate)e urat...mai ales la lumina de afara...sau cand bat luminile in club laughing

Răspuns utilizator avertizat
| g_7133 a răspuns:

Depinde happy. mi-am luat si eu si chiar nu a fost buna,. acum depinde si de tenhappy

| andriana_;) a răspuns:

Nuuu. nu cumpara in niciun caz... e oribila, nici nu inteleg cum o mai vand nu e buna de loc foloseste zinerit el ajuta destul de bine. le-a ajutat la toate prietenele mele

| warwara a răspuns:

Zinerytul provoaca dependenta happy. adica cat il folosesti, e ok. daca renunti la el, reapar cosurile. eu asa stiu de la medic...
Eu folosesc un gel de la La Roche Posay - effeclar si sunt f multumita de el. il am de vreo 6 luni cred, si am dat in jur de 50 lei pe el...

| belutzaa a răspuns:

Depinde de tenul fiecaruia. Eu folosesc 2 produse de la Clearskin-Avon. Gelul de curatare si tratare a petelor si cosurilor, care se foloseste o data pe zi, insa il folosesc doar de 5 ori/saptamana, fiindca mai folosesc si crema abraziva revigoranta (pentru indepartarea celulelor moarte, excesul de sebum si inchide porii) care se foloseste de maxim 2 ori/sapt. In concluzie, folosesc 5 zile gelul si 2 zile crema. La mine a avut efect pozitiv, cum am mai spus: depinde de tenul fiecaruia!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu este buna, a cumparat nepoata mea si are aceleasi cosuri ba parca si mai multe.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

NU! Mie nu mi-a priit niciun produs din aceasta gama.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu am folosit nicio crema pentru cosuri... dar cand mi-au aparut cateva pe barba am luat zineryt si mi-au trecut repedewinking. Parerea mea este sa nu te mai dai o perioada cu nicio crema pe ten, sa-l cureti dimineata si seara cu servetele umede, si apoi dupa o luna sa folosesti zineryt. O cladire frumoasa se zideste greu, asa ca daca vrei rezulatate buna, mai asteaptawinkingwinking.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am un baton pentru tratarea coșurilor și a petelor Clearskin de la Avon(nu e scump vreo 8lei) și e foarte bun, cel puțin mie îmi merge foarte bine cu el.Se aplica pe coșuri și le usucă. In rest folosesc un gel exfoliant de la Clean&Clear.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu deocamdata am tratamentul pentru pete de la clearskin e excelent am sa-l folosesc toata viatalaughing) despre crema inca nu stiu o sa-mi cumpar dar ideea e ca actioneaza mai mult pentru pete sau urme de cosuri decat pentru cosuri in sine

| viotm a răspuns:

Nu e buna

| Maria_5163 a răspuns:

E bunicica...

| steFF_4302 a răspuns:

E foarte bun...pe mine m-a ajutat

| Otaku_Cristina_2000 a răspuns:

Depinde de ten, eu una folosesc multe produse de la Clearskin si sunt foarte bune, mai ales Invigorating Scrub care iti lasa o senzatie placuta si miroase superb. Ar trebui sa le incerci timp de o luna-doua ca nu sunt deloc scumpe.