| VladRO a întrebat:

E grea chimia de clasa a7-a? dar anatomia? big grin

Răspuns Câştigător
| Bogdana a răspuns:

Chimia de clasa a7-a nu este grea, dar trebuie sa inveti simbolul elementelor, grupa si perioada elemetului...etc.,daca le inveti o sa-ti fie foarte usor si in rezolvarea problemelor de chimie, bineinteles ca nu o sa incepeti din prima lectie cu grupa si perioada, ci cu atomul, elctronii...etc.,iar anatomia sa nu o astepti doar pentru ca vine partea cu reproducerea(daca asta astepti, nu am de unde sti), noi cand am facut am inceput cu creieru si abia in semestrul 2 in penultima lectie am facut reproducerea laughing, acum depinde si de profesor, noi am incepu cu encefalul(creierul)...si sa stii ca si la anatomie ai de invatat asta in cazul in care vrei note bune.Bafta in noul an scolarwinking

20 răspunsuri:
cami
| cami a răspuns:

Anatomia smug, anatomia de-a 7-a e visul tutror copiilor laughing. Acolo se invata cum se fac bebei, despre organele de reproducere, si nu numai. ( bine, o sa mai inveti si depre neuroni, celule, diferite sindromuri) si o sa-ti treaca cheful. Cu toate ca manualul incepe cu asta, (cu bebei) prima oara o sa invatati despre neuroni, sinapse, etc. Deci o sa va mai treaca din... curiozitate (cel putin asa s-a intamplat la noi ).
Iar chimia. nu e grea. La inceput invatati depre sticlutele alea, denumirea lor, nr lui Avogadro. o sa vezi tu happy

| AndreeA_4571 a răspuns:

Nu e grea da e oribila si anatomia e superr!

| mariutza a răspuns:

Nup.nu sunt grele... dar na. daca inveti.nu o sa ti se para greu tongue

| muffin94 a răspuns:

Eu acum trec in clasa a 8-a happy Eu una sincer chimia n-am inteles-o deloc laughing la inceput mai pricepeam ce pricepeam. dar dupa aceea m-am pierdut de tot si nici nu-mi prea place happy iar anatomia dahappy e frumoasa si interesanta mai greu e cu sistemele laughing

| Ellena a răspuns:

Anatomia e complicata dar interesanta, chimia e foarte frumoasalove struck... cea mai frumoasabig grin

| VladRO explică:

De fapt eu de obicei sunt foarte relaxat si la scoala si la teste happy Dar am intrebat, asa, sa stiu ce ma asteaptalaughing cu invatatura nu sunt certat, am luat 10 la bio da' de chimie imi faceam griji, ok, mersi ca mi-ati spus ca nu am de ce sa imi fac griji happy

| VladRO explică:

Nu o sa am probleme cu anatomia, ca parintii mi-s medici happy dar am intrebat asa, informativ happy

| VladRO explică:

Ok, multumesc tuturor pentru raspunsuri, o sa ma descurc...happy

| WhiteWings a răspuns:

Nu sunt grele...depinde de tine acum

| juNkie a răspuns:

Anatomia e foarte usoara, dar e ceva de invatat. Chimia e un rahat, nu intelegi nimic cand ajungi la Metode de separare. Cea mai grea si urata materie.

| ◕‿◕Al3xUtZa◕‿◕ a răspuns:

Nu stiu si eu trec cla a7-a nu cred ca sunt foarte grelelaughing

| RappK a răspuns:

Pf. daca la chimie nu inveti de la incput o sa ai mult de tras.pentru k toate lectiile se leaga intre ele.asa ca ai grija ce faci.cat despre anatomie.este foarte frumoasa:Xhee hee

| Letytzy@ a răspuns:

Nu este grea chimia de clasa a7-a si nici anatomia.

| maria91r a răspuns:

Anatomia era preferata mea! iar chimia daca inveti lectie cu lectie o sa vezi ca nu e greatongue

| Miha.Ella. a răspuns:

Chimie nu e grea tot ce trebuie sa faci este sa invetzi fiecare lectie iar anatomie e fff frumoasa :d o sa-ti placa sigur :p

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu trec a8-a si`ti spun ca la chimie nu am inteles mare lucru[aproape nimic din materie], cred ca din cauza ca nu am invatat tabelul si notitele, dar daca tu te apuci serios de trebuie, poate iti va placea.

Cat despre anatomie, mi s`a parut plictisitoare si nu mi-a placut[poate si din cauza profei]. dar nu mi s`a parut grea.
Depinde de tine daca vor fi grele sau usoare, in functie de cat inveti la ele si cata atentie le dai.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E normala>>>>>>>>> dar va trebui sa inveti fiecare tema >>>>>>daca nu vei invata iti va fi greu mai departe!>>

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am si eu o intrebare. cum se calcula perioada unui element
?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

| toe a răspuns:

Sa speram ca nu si eu tot a 7a trec laughing