| anonim_4396 a întrebat:

Elizabeth Bowen spunea:Gelozia nu este nimic mai mult decât sentimentul de singurătate când inamicii zâmbesc. Voi sunteti gelosi pe partenerul vostru?

Răspuns Câştigător
| TheAce a răspuns:

Cred personal ca gelozia e prin definitie o dovada suprema de slabiciune si neincredere. Oamenii puternici si cei care inevitabil au incredere in ei nu vor experimenta niciodata gelozia, la fel cum nu vor fi nici posesivi (posesivitatea, uite o chestie pe care nu o voi intelege niciodata). Acestea fiind spuse, cred ca gelozia nu exista, cred ca e doar o oglinda a increderii personale.

1 răspuns:
| AnnaaaMaria a răspuns:

Eu sunt geloasă pe partenerul meu doar atunci când îmi dă motivelaughing Eu sunt de părere că gelozia trebuie să existe în doze mici, dar nu să fie „predominantă" într-o relație. O relație se bazează pe încredere...