| secret_9872 a întrebat:

Eram satena si m-am vopsit blonda, acum imi creste parul si se vad radacinile satene, cum sa fac ca mai repede sa se stearga vopseaua sa revin la culoarea mea naturala?

Răspuns Câştigător
| Crisu_7532 a răspuns:

Teoretic nu poti sa faci nimic ca sa se stearga vopseaua mai repede, nu poti decat sa astepti sa-ti creasca parul si sa-l tunzi, scapand astfel de parul vopsit.
Ai mai putea, in schimb, sa-ti vopsesti parul blond intr-o nuanta foarte apropiata de nuanta naturala a parului. astfel, cand parul tau natural va continua sa creasca de la radacina, nu se va observa foarte tare diferenta.

4 răspunsuri:
| saymoon a răspuns:

Pai draga mea nu prea ai cum, merge cu decolorant dar iti va face rau parului, slabindul si sunt sanse mari sa ti cada.Trebuia sa gandesti de 2 ori inainte sa faci pasul asta, caci blondul e pretentios.Eu iti sugerez sa cauti o vopsea apropiata culorii tale, te vopsesti si nu se va observa diferenta, iar pe viitor nu te vopsi blonda ca vei devina abonata saloanelor, daca nu vrei sa arati ca alea care stau cu radacinile saten, sau chiar negru la varfuri si au culoarea blond deschis, adica le sta aiurea.pa pa si vezi daca ti prinde bine sfatul meu

| RXN a răspuns:

Vopseaua nu se mai sterge, e intrata in firul de par, doar se decoloreaza.Singura solutie este sa-ti tai parul sau sa te vopsesti intr-o nuanta apropiata de cea naturala.happy

| Sele a răspuns:

Si eu am fost in situatia ta... Eu am mers la magazin si sunt plicuri de sampon care culoare ei dureaza timp de o luna eu asa mi-am rezolvat problema happy Sper sa iti fie de ajutor :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai... n'ai cum dar iti propun sa faci niste shuvitze colorate si vei avea o tunsoare super misto... jumate din par va fi blond, jumate saten si shuvitze coloratelove struck