| Monycina a întrebat:

Este adevarat ca de la 1 ianuarie, daca am vreo 20 de absente nu ne mai dau alocatia?

Răspuns Câştigător
| deea98 a răspuns:

Azi am aflat si eu de la diriginta. Si cred ca da, este adevarat. Dar daca ai 20 de absente intr-o luna, nu iti mai da alocatia pe luna respectiva. Dar nu e corect! Chiar daca ai avea 20 de absente motivate, tot ti se taie alocatia!

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Dacă nu sunt motivate, da!
www.edu.ro
Pa, pa.

| DakotaRoyse a răspuns:

Cică da, dar alocaţie suplimentară (care nu ştiu dacă e aceeaşi cu alocaţia pe care o primim toţi d-aia că mergem la şcoală).

Stefan
| Stefan a răspuns:

Este adevarat ca daca ai mai mult de 20 de absente nemotivate sau note la purtare mai mici de 8, se poate pierde alocatia. Aceasta lege este in dezbatere publica pana la data de 16 ianuarie.

| Annye18 a răspuns:

Da. daca ai 20 de absente nemotivate.

| DuReX a răspuns:

Da da nu se ia in considerare doar din nem 2. funda?