| anonim_4396 a întrebat:

Este adevarat ca in general o fata tocilara se imprieteneste cu un baiat tocilar?

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Depinde, te impritenesti cu cine ai pasiuni comune sau macar ce vorbi, nu exista tipare.

| aliceinchains a răspuns:

Acum nu știu ce înseamnă pentru tine termenul tocilar. Definiția propriu-zisă e să înveți fără să înțelegi ceva, și dacă cineva te oprește pe la jumate, deja nu mai poți să continui, înveți ca pe o poezie. Însă mulți cred că tocilar înseamnă să înveți mult. Nu, nu e asta. Acum depinde, dacă înveți mult și ești inteligent(deși nu e o regulă să fii și inteligent ca să faci asta), e normal să vrei să ai prieteni tot inteligenți, nu idioți. Și asta cu învățatul mult, nu neapărat, poți fi prieten cu oricine, cât înveți și notele, nu te definesc ca persoană.

| T0T a răspuns:

Nu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Defineste tocilar. In ziua de azi un baiat care nu bea, fumeaza, invata bine si nu se culca cu fetele de la 14 ani e considerat tocilar. Acest lucru este o mare prostie. Iti voi raspunde la intrebare cand vei defini clar tocilar. Te referi la o persoana care invata mecanic sau la tocilarul din ziua de azi?!

| Iouji a răspuns:

Da. la fel si oamenii antisociali se imprietenesc intre ei