| Moldoveanu15 a întrebat:

Este adevarat ca inotul si baschetul te inalta?

4 răspunsuri:
| aXy99 a răspuns:

Eu nu vad nicio legatura intre aceste sporturi si inaltatul. Cresterea depinde de cantitatea de hormon somatotrop (de crestere) si de vitaminele si mineralele pe care le iei din alimentatie (+ alti factori mai putini importanti). Nu poti sa te inalti pentru ca asa vrei tu, iti e scris in ADN. Poti practica ce sport vrei, e foarte sanatos, dar de inaltat...slabe sanse.
Am 1, 87 (poate mai mult) si nu am practicat niciun sport (doar 3 luni karate cand eram mic). Trage singur concluziile de aici happy
Parintii tai sunt inalti? Poti avea perioade de crestere diferite.

| Samariteanul a răspuns:

Da,baschetul te ajuta mult sa te inalti, si inotul te ajuta dar cel mai bun e baschetul.Inotul mai mult te ajuta sa te dezvolti. Oricum amandoua sunt foarte bune

| Xdreaper21 a răspuns:

Am destui ani experienta in ambele
Am facut mai intai baschet si dupa inot ca am avut un moment in care ma inaltam ca prostu si medicu mi-a recomandat inot ca sa nu mai cresc si sa am mai multa musculatura

| Ihave100lei a răspuns:

Oarecum