| moriordie a întrebat:

Este cineva care vrea sa aplice la facultatile din strainatate? Sau care deja ati fost admisi?

1 răspuns:
| Hypathia a răspuns:

Eu am vrut sa ma inscriu dar mi-a pierit cheful cand am aflat ce-au patit doi colegi de-ai mei. Ei s-au inscris ca sa plece cu bursa la o facultate din Franta si sa faca anul 2 acolo. Au fost admisi, toate bune si frumoase pana cand au aflat ca din cauza crizei financiare programul care finanteaza bursele de studii nu-si mai permite sa plateasca si cazarea studentilor ci doar cursurile, astfel ca studentul trebuie sa scoata lunar din buzunar cel putin 700€. Din pacate pentru unul dintre colegii mei, el nu isi permite acesti bani si a trebuit sa renunte, desi este al doilea din grupa. De intrat sa stii ca se intra destul de usor, important este sa stii bine limba si sa stai si mai bine financiar. Daca ai posibilitatea sa pleci si sa studiezi acolo eu zic sa nu ratezi sansa asta pentru nimic in lume. Bafta!