| JustSimple a întrebat:

Este o fata la mine in clasa si ma trateaza de jos doar pentru ca are numai medii de zece si eu am cateva de 9 rest 10 si nu stiu ce sa-i spun ca sa-i inchid odata gura aia si daca vreti sa-mi spuneti niste replici care sa o faca sa ma tina minte... dau funda si voturi din abundenta! P. S. sunt in cl a 7a... daca ajuta...

8 răspunsuri:
| Pixel2009 a răspuns:

"Macar eu am 10 acolo unde trebuie!" [referindu`te la faptul ca ai prieteni si o familie iubitoare si esti mai frumoasa decat ea - daca asa e ]

| CrazyTeenager a răspuns:

De ce ai da atata atentie unei persoane care considera ca notele obtinute la scoala, dupa o metodica papagaliceasca, caci asta e in fond invatamantul Roman, Memorare / Reproducere, nu sunt cunostinte practice, doar teorie, teorie, si practica ne omoara.
Orice persoana care isi pierde vremea doar pentru a obtine note mai mari si nu pentru a-si vedea de propriile cunostinte si de a le imbuntati, nu merita atentia, injuraturi / replici pot sa iti zic destule dar eu nu imi pierd vremea cu astfel de oameni.

| BomBonika_9617 a răspuns:

Cei care te critica te invidiazawinking pentru ca ceea ce vad in tine nu vor fi ei niciodatawinking ai putea sa-i zici cateva cuvintele din astahee hee sau...: daca ma crezi subiect de barfa uh cretin`o esti o tarfawinking saulaughing Fath`o am o vorba micawinking hai fa pashi si gura micawinking

| Lora_6439 a răspuns:

"Draga, nu conteaza notele... conteaza ce ai in cap happy"

| DenisaLuciaBarbu a răspuns:

Mda,nu sunt sunt adepta replicilor de jignire dar am eu ceva sa-i zic colegei tale.Si eu am axact aceeasi situatie.Aia pupa-n C*r otti poprfii si de-aia are zece, dar ma rog.Imi fac nervi degeaba. Iata cateva replici pe care sper sa le folosesti cu cap.Nu trebuie sa jignesti, trebuie sa-ti pastrezi capul sus si sa o pui in fund cu eleganta:
"Daca nu as tine atat de mult la demnitatea mea, m-as deranja macar o clipa sa-ti spun ce gandesc.Ai noroc ca tac! Altfel ai fi fost facuta de ras in toata clasa."
"Imi pare rau de unele persoane ca se cred,bombe ale inteligentei,dar tot la parerea mea raman:Stai la locul tau fetito,ca ai sa pletesti cu varf si indesat fiecare cuvintel care iti iese pe gurita."
"Ia nu te mai stradui sa iti spui tu parerea, ca poluezi aerul degeaba si mai faci si riduri pe deasupra de la toate tampeniile pe care le spui."
"Hei, ai auzit ce e out luna asta? Fetele cu 10 pe linie.Le cresc coarne de la prea multa inteligenta si nu mai e prea la moda.Procedeaza ca mine:mai fa o pauza, ca de nu faci scurtcircuit."
sper ca te-am ajutat cat de cat

| pushtius1 a răspuns:

Subscriu, si plus de astea cea mai buna solutie ar fi sa nu o mai bagi in seama, sa vezi cum o racaie dupawinking

| Bibi16 a răspuns:

Spune-i asa: nimeni nu-i perfect nici chiar u nu esti.n-o sa aiba doar 10 stai linistita

| Irynna44 a răspuns:

Spune-i:tocilaro!