| AlexaGabriela a întrebat:

Este o intrebare prosteasca, dar ce inseamna la status la mess DND? Nu stiu si au scris multi de la mine din clasa dar nu vreau sa intreb!
*

Răspuns Câştigător
| WhatMeanLove a răspuns:

Dnd = do not disturb = nu deranja

Asta o pun toti ametitii la status cand ei de fapt stau la pc si se uita la lista de mes pana li se pune idle, daca nu ar vrea sa fie deranjati de ce ar sta pe mes? Populatia asta de adolescenti.

-dar ce cred altii despre DND:

Cei ca ei nu sunt ca tine, adica cel mai cel. Tu esti o prezenta indispensabila, conectat non-stop, intotdeauna solicitat. Dar esti si tu om. Mai ai nevoie de o pauza. Spune-le si lor. Nu-i lasa sa te exploateze.

-hmm... uite niste statusuri DND:

dnd... bunica la pc...nu da buzz ca se sperie
DND -Ultimul care m-a deranjat este inca dat disparut
DND... dau gainile cu ruj... daca ma deranjatzi o sa le gresesc, si o s-o incurcatzi sadhee hee
foaie verde puisor, tu dai BUZZ, eu dau ignor!
DND MA DAU CU SANIA IN CONGELATOR
dnd sortez nisipu
dnd, decat daca vrei sa-mi spui k ma iubesti
Dnd mama la calc nu da-ti BUZZZ ca se sperie=)
Cica au pus turcii la intrarea in moschee un cuvant scurt neinteles nici de cei mai mari intelepti :? DND?
DnD, *** musthe, bazai? smug
DND, a fugit mouseul
dau branza la mouse. Nu da-ti buzz ca se supara si da ignoretongue

Mi s-a spus ca nu esti prea bun/a la romana, dar sa citesti 3 litere cred ca sti... DND (lool)

11 răspunsuri:
| BlackVeil a răspuns:

DND=Do not disturb(nu deranja)

| MissxD a răspuns:

DND inseamna "Do Not Disturb", adica "nu deranjati" happy

| hideaway a răspuns:

,, DND’’ este prescurtarea de la,, Do not disturb’’, care în română se traduce,, Nu deranja’’.
Paşte fericit!

| Lullabies a răspuns:

DND= Do Not Disturb= Nu deranjati.

| LifeIsNotPerfect a răspuns:

Dnd-do not disturb(nu deranja)

| CrAzYAbOuTMuSiC a răspuns:

DND=Do Not Disturb

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Do Not Disturb = DND = Nu Ma Deranja happy

| Cristina45 a răspuns:

Dnd= nu deranja

| ale2000mi a răspuns:

DND =esti online numa ca nu esti disponibil/disponibila momentan
mai clar esti o persoana indisponibila, dar si conectat/conectata non stop

| Berni13 a răspuns:

DnD=nu deranjahappy

| IreneShyket a răspuns:

DND=>Do not disturb[nu deranja]
Busy man laughing