| Luci125 a întrebat:

Este posibil ca un cadru didactic adică profesor/profesoara sa fie îndrăgostit/ă in secret de un elev/o elevă?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu, nu este posibil asa ceva, fiindca profesorii sunt adulti, oamnei maturi, cerebrali care gandesc cu seriozitate, si chiar daca au simpatie pentru un copil, raman doar acolo, fiindca isi risca viata si cariera si nu sunt chiat atat de cretini incat sa faca acest lucru.

In schimb, elevii se pot indragostii cu usurinta de profesori, fiindca nu au minte prea multa si confunda simpatia cu dragostea.

| dullcat a răspuns:

Eu sper ca nu, eventual numai prin filme/seriale, pentru ca astfel de scenarii deplasate nu au ce cauta nicaieri, daramite intr-o scoala.

| Fatamuntilor a răspuns:

Exclus
a nu se confunda simpatia fata de un elev cu,, indragosteala''E VALABILA si reciproca.
Asa e normal si moral!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu pentru ca se cam numeste pedofilie sau corupere de minori, elevii fiind de obicei minori