| gabryel a întrebat:

Eu am la PC placa video Onboard, cum imi pot pune o placa video mai mare, nu am niciun loc pentru alta placa, trebuie sa schimb placa de baza pentru a putea pune o placa video?

5 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Trebuie să ai măcar un slot AGP modelul pe 4x... nu se poate să nu ai.
Dacă ai cum, postează o poză a plăcii tale de bază, ar fi de real folos întru soluţionarea problemei.
Întrebare: Ce memorie are actuala ta placă video, onboard aşa cum e ea? Îşi ia memoria din memoria RAM sau are memorie proprie? Dacă are memorie proprie, de cât este asta?

Te întreb toate astea pentru că dacă valoarea actuală a memoriei plăcii tale video este de... să zicem 64 MB, mai bine îţi cumperi o placă de bază nouă oricum căci greu de crezut că vei găsi ceva mai mare şi compatibil pe slot AGP 4x.

| gabryel explică:

Din pacate nu mi-a permis site-ul sa scriu toate caracteristicile unitatii mele desi am scris cu litere mici tot nu imi dadea voie sa public caracteristicile, am memorie ddram 1gb, hdd 200gb, si cam atat imi da voie sa scriu intrati pe id-ul meu sa va spun tot ce scrie pe unitate ca vad ca aici nu pot sa fac nimic (gabriel_msg)

| zuzi_4846 a răspuns:

Nici eu nu cred ca nu ai niciun slot liber pentru o noua placa video. Zi-ne modelul placii de baza.

| sevraj_1212 a răspuns:

Greu de crezut ca nu ai slot pentru placa! Si daca este asa cum spui tu, ti-ai raspuns singur la intrebare, dar eu zic ca ar trebui sa mergi la cineva care se pricepe ca tind sa cred ca esti in necunostinta de cauza! consulta un specialist!winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da am o intrebare
nu pot sa schimb sa am mai mare memore pe calculator macar de un giga