| roxman a întrebat:

Eu nu copiez foarte des numai cand nu stiu pentru ca nu stiu nu pot memora memorez foarte greu uit repede nu stiu dc sad cum sa invat repede si sa si stiu

3 răspunsuri:
| Ea12345 a răspuns:

Mai bine lasa mess-ul si google-ul, nu vei reusi sa inveti asa. Un mic rezumat, o chema pe care sa o memorezi vizual, si vei lua cel putin un 8! Eu am luat 9 la geografie, indeplinind acest procedeu...
Succes!kiss

| Alina_9354 a răspuns:

Poate nu esti cu gandul acolo cand inveti. Incearca sa inveti logic nu pe de rost, sa intelegi ce se spune, sa citesti ca pe o poveste! Daca nu merge nici asa incearca cu niste pastile de memorie, sunt bune!

Răspuns utilizator avertizat