| bogdan_7445 a întrebat:

Eu trec in clasa a 9-a si as vrea sa dau la profilul mate info stau foarte bine cu matematica si cu calculatoarele nu sunt in schimb chiar asa de bun la fizica si engleza care cred ca imi trebuie ce credeti ca daca imi place informatica ar trebui sa ma duc acolo.
PS:"dupa liceu vreau sa urmez facultatea de informatica!"

1 răspuns:
| kattya96 a răspuns:

A deci vrei facultatea de informatica... bun deci ai de invatat si de dat un bac mai greu dar daca inveti nu e nimic grav. Pai dai la mate info intensiv, nu trebuie sa faci engleza daca nu vrei sa iesi din tara, exista si un profil pentru mate-info engleza dar daca nu ai dat admiterea nu cred ca o sa faci ore de engleza.(depinde de liceu). Cat despre fizica si chimie o sa faci dar nu trebuie sa fii geniu insa totusi ar fi bine sa faci mediatii daca nu te descurci ca vei da bacu din ele. Succes!