| HappySadness a întrebat:

Exista vreun oras in lume care este impartit de 2 tari? (Inafara de capitala Ciprului)
Funda big grin

Răspuns Câştigător
| CookieYumm a răspuns:

Din cate stiu da. Ierusalimul happy. Daca ai merge acolo ca turist ai vedea ca de fapt orasul este impratit efectiv in 2. Sper sa nu ma insel dar cred ca impart acel oras cu Iordania. De fapt daca nu stiai inca Ierusalimul de fapt nu este capitala Israelului. Sincer nu imi amintesc exact dar stiu ca ne-a povestit profu nostru de geogra pe cand invatam despre Israel. happy

3 răspunsuri:
| madalina188w a răspuns:

Nu stiu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai nu cred ...doar oras pe doua continente

| romanu22 a răspuns:

Nu cred ca mai exista, fundita?