| alexa19 a întrebat:

Fostu meu prieten sa comportat cam diferit fata de mine astazi fata de celelalte zile.Cand a iesit afara azi cu prietenii lui tot se plimba pe la scara mea dar nu indraznea sa vina, m-am dus sa ma plimb cu o fata se tot baga in fata mea.

In spatele blocului meu este un parculet, iar eu m-am dus cu fata asta sa ne dam in leagan, au vazut si ei ca ne-am dus in parc, au stat ce au stat si pe urma au venit si ei in parc la noi. El a venit langa mine la leagan si am inceput sa vorbim si din vorba in vorba am adus in discutie motivu despartirii si daca mai exista vreo sansa si el a spus ca nu exista nici o sansa si apoi m-a intrebat daca vreau sa ramanem amici si i-am spus ca da, vreau sa ramanem amici.

Fata cu care eram a plecat din parc si eu am mai ramas cu el si cu inca 2 prieteni de ai lui si in tot acest timp, tot batea apropo ca ii este frig si nu are cine sa il incalzeasca, daca il las sa se puna cu mine in leagan, daca il incalzesc etc.

Am mai stat cam vreo 10 minute acolo si pe urma am plecat spre casa si cand am ajuns la blocu lui mi-a spus noapte buna si pe urma mi-a dat cu palma la fund si a spus nu ma prinzi si a fugit in bloc la el si eu m-am dus dupa el si el tocmai urcase pe scari si mi-a zambit de acolo si pe urma a plecat.
Mentionez ca avem 4 zile de cand ne-am despartit si el a vrut sa puna punct relatieistraight face
Eu as vrea sa ma impac cu el dar el a spus ca numai se poatesad
Ce sa mai cred acum?
De ce credeti ca face aceste gesturi?
Sa mai incerc sa vorbesc cu el despre impacare? voi ce ma sfatuiti sa fac?sad

Răspuns Câştigător
| mihaelaa18 a răspuns:

Hmm.el pune punct relatiei si iti spune ca numai exista nici o sansa de impacare iar apoi iti da cu palma peste fund. urat din partea lui daca face asa ceva avand in vedere ca numai sunteti impreuna.
Nu se merita sa suferi dupa el,un astfel de om nu ar mai merita nici un"buna"pe strada.Tu suferi dupa el,regreti ca l-ai pierdut si el face aceste gesturi cu tine,este o lipsa de respect fata de tine si de aici rezulta ca nu gandestehappy
Tu ai mai vrea sa te impaci cu o astfel de persoana? care daca veti mai fi impreuna si va veti certa s-au va veti desparti din nou, va face din nou aceste gesturi, crezi ca se merita? iti spun eu ca nu.nu s-a terminat lumea la el,sunt in lume o multime de baieti care stiu sa aprecieze si tina la o fata,nu sa isi bata joc de ea,asa cum face el.
De ce vrei sa te distrugi,sa suferi dupa el,care nu ii pasa de tine si de cum te simti dupa despartirea de el,daca tinea la tine nu ti-ar fi facut aceste gesturi,crede-ma.
Deschide bine ochii si vezi realitatea,de ce sa suferi dupa cineva care nu merita? sa iti irosesti viata? cand ea este cel mai depret dar primit de la Dumnezeu,de ce sa traiesti in suferinta cand poti sa traiesti in zambet?
Acum tu faci ce vrei,daca vrei sa asculti sfatul meu,bine daca nu o sa ramai sa te distrugi in continuare pentru elstraight face.
Trateaza-l cu indiferenta, sterge-l din viata ta!, apoi sterge-ti si tu lacrimile si zambeste-i unui nou inceput care poate fi mai bun decat acesta care a fost.
Succes sa poti trece mai departe peste astakiss

2 răspunsuri:
| TeIubesccc a răspuns:

Sunt de acord cu marina93, numai tu stii daca se merita sau nu.

| 93Anna93 a răspuns:

Mai intai iti zice ca nu mai aveti nici macar o sansa de impacare, apoi iti da cu palma peste fund? Cam nesimtit! Parerea mea este ca nu prea se merita, dar tu stii mai bine ce este in inima ta si daca el merita efortul.