| anonim_4396 a întrebat:

Fostul meu prieten tot vrea sa ma impac cu el insa eu nu-l iubesc, iubesc pe alt cineva (fostul prieten,,,)si nu stiu cum sa-l conving pe acesta ca nu mai vreau sa fiu cu el fara sa-l ranesc dau fundacryingpuppy dog eyes

Răspuns Câştigător
| Andrrr a răspuns:

Poi ai putea sa incerci sa-l faci sa inteleaga ca,pur si simplu, nu mai simti aceeasi atractie, acei "fluturasi" ca la inceput si daca v-ati despartit a fost pentru ca asa ai simtit si tu chiar nu vrei sa-l ranesti doar ca nu poti fi cu o persoana cu care nu vrei sa fi.Cred ca ar fi putin cam rau daca i-ai spune imediat ca motivul pentru care te-ai despartit de el este ca iubesti pe altcineva pentru ca doare destul de mult mai ales ca el inca vrea sa fie cu tine. Sper ca te-am ajutat!

2 răspunsuri:
| razvy596 a răspuns:

Pai depinde daca el sau tu ai vrut sa te desp daca el a vrut ii zici scurt ca trebuia sa se gandeasca inainte pentru ca tu nu stai dupa el pana cand va vrea el sa fiti iar imp,,, daca tu te-ai desp de el ii zici ca nu mai vrei sa fii cu el pentru ca nu te mai atragea si simteai ceva pentru altcineva,, asa sa-i spui,,,, funda?

| mihaelutza18 a răspuns:

Pai sp ca ai pe altu si nu te mai intere de el