| anonim_4396 a întrebat:

Frate sufar dupa o fata am fost impreuna acum cativa ani si a fost mai mult un fel de prietenie adica asa am considerat eu. Ei bine dupa ce m-am despartit de ea m-am combinat cu una mult mai buna oricum vara trecuse si eu ma mutasem la alta scoala nu mai eram in orasul meu natal. Si a durat ceva acea relatie pana la un moment dat pana am ajuns sa ne despartim. Ok toate bune si frumoase dupa ce m-am despartit eu in loc sa ma gandesc la ea eu ma gandeam la fata de acum cativa ani.
Frate ganditi-va ca au trecut 3 ani si ceva eu am avut multe relatii cu fete mult mai frumoase dar ea nu stiu ce mi-a facut ca din toate relatiile pe care le-am avut nu m-am gandit la cea cu, care eram ci la ea. Nu este prima iubire dar simt ceva mai mult pentru ea nu pot spune in cuvinte ce simt iubirea e prea putin spus, mie imi place sa-i arat unei persoane cat tin la ea prin fapte nu prin cuvinte. Sufar fratilor, sufar mult nu gluma, nopti pe care nu pot sa le dorm cu gandul ca poate maine ma intalnesc cu ea si ma impac sau macar vorbim. Nu mananc ma cert cu multi tin asta in mine nu ma descarc nimanui. Nu mai sunt eu, baiatul vesel, nebun, plin de viata si zile frumoase. Jur ca nu a trecut zi ca fara sa-mi intre ea in minte nu-mi pasa de relatiile ei pe care le-a avut sau pe care le are oricum acum nu mai e cu nimeni sincer. Dar a incercat sa ma faca gelos acum ceva timp si ia reusit sunt mult mai praf decat eram inainte. Nu mai am incredere depliana in mine pur si simplu eu sunt o persoana mai matura ca ea ea are 16 eu 18 si nu doar eu spun asta dar imi spun si altii ca eu m-am maturizat mult mai repede decat ar fi trebuit. Asta e ea nu mai e cea care a fost atunci ea acum fumeaza, bea doar la ocazii speciale sau cine stie cand dar stiu ca eu inca o mai iubesc chiar daca ma minte, chiar daca ma face sa sufar, chiar daca si'o ia la m@ie de fata cu mine sad. nu stiu cum as putea sa scap de ea sau de gandurile pe care nu le pot scoate din minte. Faza proasta e ca ea sta in acelasi oras cu mine, o vad mereu, orice imi reaminteste de ea ORICE! sincer ma prefac ca sunt plin de viata dar de fapt sunt rupt pe dinauntru am vazut multe relatii am auzit multe povesti dar nici una asemanatoare cu a mea nu pot sa zic acum tot pentru ca nu imi ajunge o jumatate de ora de scris happy. Oricum sa trec la subiect nu o uit cum fac asta am incercat cu prietenii cu activitati, am incercat sa o uit dar ca prin minune din nou ea. Frate mi-as dori sa existe ceva care sa ma faca sa o uit si nu alta fata pentru ca nu merge asa. Habar nu am de ce am scris asta poate ca nici nu aveti cum sa ma ajutati. Daca ma duc la ea si vorbesc cu ea sigur o sa o fac sa planga dar a doua zi o sa o vad cu unul si cu altul si ce fac imi irosesc idei, bani etc. eu pun suflet in tot ce fac chiar daca daruiesc ceva cuiva o fac cu suflet nu cu altceva sau cu inderesul de a f@@e pe o fata.
Funda daca stie cineva cum ma poate ajuta!

4 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai da... doar nu vrei sa o uiti asa. Iubirea e ceva de nedescris. Eu zic sa vorbesti cu ea. Adica chiar nu ai nimic de pierdut.

| Doub a răspuns:

Frate, n-am citit tot că mi-o fost lene, sczz.
Caut-o şi vorbeşte cu ea, poate simte ceva pentru tine.

| R0R0 a răspuns:

Du-te si vorbeste cu ea. Spune-i ca sentimentele tale au ramas vii.Doar nu o sa te prapadesti de dorul ei.Nu mai sta.Du-te dupa ea. Daca te refuza, nu merita atentia ta, implicit pe tine.

| Diaa22 a răspuns:

Crede-ma ca nu ai cum sa o uiti, inca ti la ea, inca o iubesti, inca ai acele sentimente pentru ea. Daca ai incercat atatea metode pana acum si nu ai reusit. Incearca sa vorbesti cu ea, sa iti ceri iertare pentru tot ce i-ai facut cand ati fost impreuna ( chiar daca nu ai fost devina cu multe ) ea se va bucura, si se va gandii la asta. Fa-o sa inteleaga ca suferi mult dupa ea, si ca pe de-o parte vrei sa te intorci cu ea, dar pe alta vrei sa o uiti. Poate te va intelege si veti fi din nou impreuna, si daca se intampla sa va impacati, ai grija de ea, si nu o mai lasa sa plece a doua oara. Iti urez multa bafta! :*