| adrian062 a întrebat:

Fratilor, astia care le aveti cu fizica am o intrebare...invat pentru maine si la o lectie "circuitul in serie RLC" scrie ca u indice C este egal cu I max supra ___(nu stiu ce)inmultit cu omega. Ce e in loc de "___" ca nu mai inteleg la mine seamana cu un U poate chiar C poate chiar L. Ajutor trebuie sa imvat pentru maine sa nu raman corijentbig grin. Dau funda + vot.

1 răspuns:
| stefan_8806 a răspuns:

Http://msabau.xhost.ro/? Fizic%E3:Curentul_alternativ:Circuit_R-L-C_serie