| Pisic1998 a întrebat:

Funda! Am nevoie de ajutor..Cum sa fac sa am mai multa intimitate? Deci, dorm in camera cu fratele meu de 5 ani si cu sora mea de 10 ani.Nu asta e cea mai mare problema, problema e ca nu pot sa fac absolut nimic fara sa stea langa mine si acest lucru ma enerveaza rau de tot. Nici macar nu pot sa scriu in jurnal, pentru ca vin si se uita. Sunt nevoita sa scriu in engleza ca sora mea sa nu il citeasca.Nu pot sa ma uit la televizor, deoarece se uita fratele meu. Parintii spun sa-l las pe el, ca este mai mic, dar nu mi se pare corect deloc. Atunci cand merg la scoala, toata lumea vorbeste de nu stiu ce emisiuni( si profesorii cateodata), iar eu sunt mereu pe dinafara deoarece reusesc sa ma uit doar la Mickey Mouse si alte prostii. Nici la calculator nu prea pot sa stau pentru ca incep ceilalti sa tipe ca vor ei. Foarte rar reusesc sa stau si eu linistita. Daca vreau sa citesc ceva sau sa-mi fac temele, fratele meu vine si imi ia cartile, le arunca prin toata casa...Pur si simplu nu stiu ce sa fac. Simt ca am si eu nevoie de putina intimitate, deoarece nu mai sunt un mic copil. Totusi, am 14 ani jumatate si 1, 70 m, nu cred ca imi poate spune cineva ca sunt micuta laughing.Imi puteti da si voi niste sfaturi? Cele mai bune primesc Funda :X happy

3 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Daca aveti 2 camere,e ceva normal ca tu si cu frati tai sa stai in una si parinti in altawinking fi fericita ca ai ce manca,ce pune pe masa si nu te duci in haine rupte la scoala,ete foc al dracu, nu ai intimtate, de acord, nu ai?
Crezi ca toti din tara asta, le au pe toate? toti ducem lipsa de ceva anumehappy

| Andrei296 a răspuns:

Zile parintilor tai ca trebuie sa discute cu tine pentru intimitatea la modul cel mai serios zile probleme tale si nevoile tale intr-o reuniune de familie discutie sau cu mama ar fi bine sau cu tata seful casei te vor intelege trebuie sa te ambtionezi mai tare ca sa fi tu cea ce are nevoie si drpetul la astea si misepare ca ai 0, 00%intimitate Funda?

| EnacheLuca1997 a răspuns:

Dacă locuiești la bloc, nu e nimic de făcut, deci dacă locuiești la casă, te poți retrage într-un loc, ascunziș etc. Dacă ai prieteni (sunt sigur ca ai) poți vorbii cu părinți tăi să te lase pentru. ai de făcut un proiect.(eu știu ce minciuni sau adevăr spui)