| vladucu a întrebat:

Funda! Am o fractura a antebratul stang la a vreo doi-trei cm de inchetura din cauza ca o minge mi-a dat mana peste cap ieri la urgente mi-a fost pusa in ghips si la doctrul specialist mi-a fost spus ca trebuie sa o tin asa 4 saptamani, am 14 ani cum credeti ca mi se vindeca si in plus nu inteleg ce imlica fractura si care e difeenta dintre ruptura sau fisura mersi anticipat.

Răspuns Câştigător
| solumaam a răspuns:

Fractura sau ruptura inseamna ca ai osul rupt si fisurat inseamna ca ai doar o fisura adica o crapatura!
Ruptura se vindeca mai greu si fisura mai usor!
Din moment ce ai fost la ortoped atunci se va vindeca normal!

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma...nu stiu! Dar imi place poza ta cu Sasori laughing