| anonim_4396 a întrebat:

FUNDA! Am o problema... De 5 saptamani sunt BFF cu o fata. De atunci ne intelegem bine, am dormit una la cealalta, ne-am spus secretele, parolele de mess, etc. Fata asta face tenis de performanta si tot timpul are antrenamente, zicandu-mi chestii de genul : Nu am chef sa dorm la tine, maine am tenis; Nu ma mai sacai. In fine. Astazi vorbeam cu ea pe messenger si am intrebat-o daca ne putem vedea diseara. Mi-a zis ca nu, ca maine are meci dimineata. Apoi a adaugat faptul ca sunt stresanta si ca vrea sa luam o pauza de la BFF. Apoi mi-a dat DND. Sunt super trista, si nu vreau sa pierd prietenia... Vreun sfat, va rog?

Răspuns Câştigător
| PufarinaXD a răspuns:

Cam complicat cu o prietena din asta. Daca ea vrea sa nu mai fiti prietene, e alegerea ei. Si intr-adevar daca ii lipseste prietenia ta, se va intoarce la tine. Poti sa vb cu ea pe tema asta, sa ajungeti la un acord comun.

5 răspunsuri:
| Pepper9 a răspuns:

Voi sunteti bune prietene de 5 saptamani si va spuneti secretele si parolele de la mess?straight face
Si dupa aproape o viata un om te poate surprinde.Nu te pripi cu prieteniile bune dupa atat de putin timp.Ar trebui sa o lasi in pace o vreme,sa vezi ce face, dar pe viitor nu mai fa apropieri asa de repede, tot tu o sa ai de suferit.happy

| anOnimat01 a răspuns:

Ppff. 5 saptamani nu e mult deloc! Ca sa spui ca in 5 saptamani e BFF cred ca e putin cam devreme si poate de asta s-a si ajuns aici. Inteleg ca va intelegeati bine si ca totul era bine si frumos dar poate ai pus prea mult suflet. Ea este o pers putin mai ocupata si BFF inseamna ca mai tot timpul sunteti impreuna! Daca ea ti-a spus ca esti stresanta inseamna ca nu este chiar o prietena adv straight face! Putea sa te faca sa intelegi ca e ocupata prin alt mod nu sa vina sa iti arunce asta in fata! In principiu lasa totul asa cum este si vei vedea apoi cum stau lucrurile. Oricum nu fii trista ca nu toate sunt roz! :*

| EuTeIubesc a răspuns:

Pai cred ca nu e o prietena adevarata daca iti pune chestiile asteastraight face
vb cu ea, intreab.o dc spune chestiile astea
succes!:*

| Alexxaaa a răspuns:

SPUNEI ce te deranjeaza. Comunicarea e importanta

| thunderstruck13 a răspuns:

OK, va multumesc mult de tot pentru sfaturi!:X Cred ca cel mai bine o las sa termine cu turneul ei de tenis (!) si cand s-o intoarce... Da, sunt genul care pune totul la suflet si chiar imi pare rau. Dar stiu ca mereu TPU-istii imi vor fi alaturi si va multumesc mult!