| anonim_4396 a întrebat:

FUNDA! Buna. Pt maine la desen am ca tema de facut un desen numai cu culori calde sau reci. si nu prea stiu ce sa desenez.ma puteti ajuta? FUNDA! puppy dog eyes

Răspuns Câştigător
| Sombrero a răspuns:

Hei! Daca as fi in locul tau, as desena un apus de soare si un camp.(pentru asta folosesti la apus:rosu, portocaliu, galben, iar pentru camp:galben, un galben mai pastelat-mai diluat cu apa, ca sa zic.mai pal, mai deschis, intelegi tu). Pentru a folosi culorile reci, as desena un peisaj cu un lac (albastru), langa lac o padure (verde) si cerul (alta nuanta de albastru). Vezi tu, pentru a obtine mai multe nuante, foloseste alb, negru si apa. Sper ca te-am ajutat si spor! Funda?
happy