| adeena a întrebat:

-Funda.cum ar fi pentru voi Paradisul?

6 răspunsuri:
| strengaritzza a răspuns:

Pentru mine paradisul n-o sa fie niciodata in Romania, pentru-ca nimeni nu iti da sansa sa traiesti ca in paradis. Paradisul pentru mine ar fi probabil in Spania, langa fratele meu, pe care nu l-am vazut de 3 ani. Atat

Funda!

| Genessis a răspuns:

Paradisul...O lume frumoasa, colorata, fara durere, fara lacrimi, toata lumea sa fie sanatoasa si plina de euforie.Toti sa fim egali indiferent de aspect,mentalitate,pozitie sociala,economie, absolut tot.O lume in care rautatea, invidia, egoismul sa fie doar in povesti (si rar pentru a ne da lectii de viata), iar animalutele cele mai fioroase sa ne fie prietene.Dar pentru tine?

| AyliN98 a răspuns:

HEY! Cum ar fi pentru mine paradisul? Nu mi-am pus niciodata aceasta intrebare. Pentru mine paradisul inseamna o lume in care domneste pacea si fericirea, in care este vacanta mereu, sa fie vara tot timpul, sa creasca feli de pizza in copaci, iarba sa fie din cartofi prajiti, sa fie o lume roz!

| adibas a răspuns:

Ar fi o insula imensa cu toata biomurile lumii zapada desert jungla pajiste cu toate animalele si cu o stanca de asupra marii unde sa stau singur la apus si sa privesc cum valurile marii se izbesc de stanca si ma trag in jos pana ma trezesc si nu mai vad nimic pana nu inchid ochii la loc pentru ca asa ceva nu se poatesad sa fiu singur pe planetasad

| taniushe4kaa a răspuns:

Paradisul exista si aici pe pamant.Fiecare din noi atunci cand se naste primeste pe o tava darul cel mai de pret-viata, iar daca ai o viata ai si propriul paradis, pe care fiecare om si-l construieste din sentimente. Unii pun pret pe iubire, deci paradisul pentru ei nu este altceva decat iubirea, altii pe fericire, altii pe familie si tot asa mai departe, fiecare cu scopurile sale, fiecare cu propriul paradis. Desi se numeste paradis, el nu e la toti totuna- mai depinde si de felul cum te comporti, sunt persoane care au prea multa incredere in cei care ii inconjoara, le permit orisice, chiar si sa faca parte din paradisul lor, desi nu merita oricum le permit. si intr-un final realizeaza ca au facut o greseala. Altii, care au simtit durerea unor cuvinte spuse la intimplare, care si- au sters lacrimile reci de pe obraji, pentru propriul paradis nu-si v-or dori nimic altceva decat sa poata sa mearga mai departe..decat sa poata sa imbratiseze ziua de maine. si sa isi construiasca un nou paradis.-paradisul viitorului, paradisul eternitatii-fara lacrimi, fara durere, fara singuratate.

| Nenney a răspuns:

Pai e simplu...Paradisul meu e asabig grinroguri,alcool,femei goale(nu nasoale),jocuri(o infinitate), concursuri sportive(rugby, baschet, fotbal etc), masini si hip-hop! asta e paradisul meu(la cel mai sincer mod)