| anonim_4396 a întrebat:

Funda!
Este gresit sa-ti urmezi visele? Eu nu vad ceea ce este gresit in acest lucru, insa parintii, adica familia nu ma sustine deloc. Nu ma lasa, sa devin ceea ce vreau, crezand ca e mai bine ce spun ei pentru mine. Nici macar la liceul la care vreau nu pot merge, deoarece ei nu sunt de acord. Nu renunt la ceea ce mi-am propus si nici nu ma dau batuta. Spun ca visele raman vise incercand poate sa ma descurajeze. Si totusi, ce as putea face in privinta asta?. Am nevoie de niste sfaturi.
P.S : Prietenii ma sustin! laughing)

2 răspunsuri:
| AnyAnA99 a răspuns:

eu zic ca e mai bine sa iti urmezi visele, decat sa regreti toata viata ca nu ai devenit ce ai vrut...crede-ma nici pe mine nu prea ma sustine nimeni, eu vreau sa ma fac profesoara de desen, pictorita dar parintii nuuu ca ce faci tu cu desenul, ca in viata trebuie sa ai o meserie din care sa traiesti bine, sa ai bani.Eu zic sa iti urmezi visele!happyMerita!-nu banii sunt pe primul loc

| WarHammer a răspuns:

Depinde. Uni au Visuri ca devin Actori.
Si se trezesc intr-un SAC.