| MissAvocado a întrebat:

(funda+voturi)care este opinia voastra in legatura cu versul : Se-nalta sufletu-mi spre tine, Soare!
va rog minim 6 randuri big grin daca va ajuta cu ceva, versul e din poezia Rainviere de St. O. Iosif :d va rog mult sa ma ajutati nu stiu ce sa zicwinking

1 răspuns:
| Mickie611 a răspuns:

Versul sugereaza ideea de evadare din planul teluric, sufletul conturand un plan interior, existenta umana fiind descrisa in raport cu universul inconjurator.Soarele este un simbol al sperantei, al vietii vesnice, conturand ideea de absolut, de ideal.
Sper ca te-am ajutat:*