| donutcenter a întrebat:

Funda!:* vreau sa ma apuc de fumat va rog sa nu incepeti cu nu e bine etc am luat deja decizia puteti sa imi ziceti cum e prima oara daca ti se face rau sau asa si cu ce tigari slims sa incep cele mai slabe va rog pup

9 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

E misto prima data, te inceci tusesti de nu stii ce e cu tine, incepi sa puti a hoit ars. Partea si mai misto vine in timp cand incepi sa cheltui bani in prostie pe niste cacaturi pe care oricum le dai foc doar sa pari smecher(a)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa nu tragi prima data alaturi de prieteni, ca te ineci si tusesti, sa nu vei fi obisnuit/a si o sa se inceapa cu caterinca. Fumatul nu e ca sa te dai mare daca asta crezi...

| UNEXPERTINCEPATOR a răspuns:

Cand fumezi prima data sa nu tragi direct in plamani ca te vei ineca cu fumul si vei tusi urat, prima oara trage in gura apoi incerci usor si in pamani dar cate putin tragi doua trei fumuri si te cam obisnuiesti, Daca ti-e frica sa tragi in plamani fa in flul urmator laughing tragi un fum in gura si zici ''hiii pe mama'' laughing iar fumul intra in plamani, prima data am inceput cu kent

| SarosBogdan a răspuns:

Daca ai luat decizia asta,atunci duo pana la capat. Pentr~u prima oara ar fi bine sa nu tragi tot fumul in plamani, si nu conteaza ce tigari vrei sau ai. Si ar mai fi o chestie, daca te obisnuiesti sa fumezi fara sa tragi fumul in plamani, cel mult intr~un an, ai putea sa faci cancer la gat. Asa ca ia si trage putin pentr~u prima data iar dupa, inspira tot fumul de tutun.

| cosmin655 a răspuns:

Prima oara e jenant(adica tusesti mult, ti se pare nasoala tigara, o sa ai ameteli si te va ustura gatul iar daca stai cu altii s-ar putea sa faca caterinca pe seama ta). Gandeste-te de 1 milion de ori daca esti sigura ca vrei sa te apuci, daca raspunsul e ''Da''citeste in continuare.Du-te la magazin si cumparati 2 tigari kent(1 sau 4, recomand 4 desii 1 e cel mai slab)nu-ti cumpara tigari slims(o sa ai timp si de ele).Du-te intr-un loc retras, unde sa nu te vada nimeni(sau macar nimeni care te cunoaste). Pune-ti prima tigara in gura, cu filtrul intre buze.In functie de preferinte, poti tine tigara in mijlocul gurii, sau intr-o parte(sugestia mea e s-o tii intr-o parte, acum nu stii sa fumezi si-ti va intra fumul in ochi daca o tii in mijloc)happy. Aprinde-ti tigara folosind un chibrit sau o bricheta, adu-ti flacara cat mai aproape de varful tigarii si trage usor din tigara pana cand aceasta se aprinde apoi scoate-o.Bago iar si trage usor un fum, scoate tigara din gura, iar fumul pe care il ai in gura inspira-l in plamani(adica tine gura putin deschisa si trage aer in plamani, o sa-ti dai seama pana la urma ce-am vrut sa zic). Pentru a evita tusea, trage cat mai adanc in piept.Nu te speria daca ametesti la inceput, e ceva normal mai ales la un incepator, daca vrei sa scapi de ameteala trebuie sa fumezi zilnic(asta pentru a se obisnui organismul)si sa nu faci pauze de nu stiu cate zile.In urmatoarele zile poti trece pe tigari din ce in ce mai tari, apoi poti fuma ce-ti doresti fie la pachet fie la bucata.Acum am vazut intrebarea, sper ca nu raspund prea tarziu, succesbig grin!

| AmaliaAmi a răspuns:

Buna! Axum depinde de organismul tau.De exumplu mama mea cand s-a apucat a lesinat.Dar bine trebuie sa o iei incet.Si poti incerca cu orice tigara, gen nu neaparat mai slaba.Te pup:*Baftahappy

Răspuns utilizator avertizat
| LupulAlb a răspuns:

E misto, e ard ochii tusesti si injuri de toate alea laughing))

| opAmphetamine a răspuns:

Prima oara e aiurea tusesti, te mai i-a si cu ameteli, o sa simti asa ceva in gat. Eu prima data cand am tras din tigare am baut vreo 2 sticle de apa laughing simteam asa ceva in gathee hee Oricum, poti sa incepi cu orice tigari, dar sa nu tragi mult de o data pentru ca o sa ai ameteli. Apropo, ai grija unde tragi si unde incepiwinking